Przeżyliśmy 5 lat we Włoszech! Główne wady, przez które “uciekliśmy”

Wiele osób jest przekonanych, że za granicą czeka na nich wspaniałe i beztroskie życie. Jedna kobieta postanowiła obalić mity i wie wiele na temat życia we Włoszech.

Męża Oleny poznała na Sardynii. Razem spędzili tam około pięciu lat, po czym zdecydowali się “uciec” z Włoch do Anglii. Dlaczego? Teraz się dowiesz, jak ludzie żyją w tym rajskim kraju.

Styl życia

Mieszkańcy rdzenni nigdy nie myślą o jutrzejszym dniu. Nie spieszą się nigdzie i nie planują przyszłości. Są tak nieodpowiedzialni, że wszystkie ważne sprawy trzeba załatwiać samodzielnie. Nie warto im zaufać, ich “jutro” nigdy nie nadejdzie.

System edukacji jest wyjątkowy, ale dzieci uczą się jakby na odwal. Nie boją się złych ocen i tego, że zostaną zmuszeni do powtórzenia roku. Niektórzy kończą szkołę dopiero, gdy osiągną 20 lat.

Miejscowi kochają tylko jedno – “siestę”. Nie lekceważą drzemki w ciągu dnia i długich przerw w trakcie pracy. W czasie obiadu ciężko jest coś kupić w sklepie, ponieważ wiele z nich zamyka się na czas “siesty”.

Postawa wobec turystów i cudzoziemców

Włosi nie ufają przyjezdnym ludziom. Zakładać biznes we Włoszech jest prawie nierealne, ponieważ wszędzie czyhają na ciebie różne pułapki. Aby osiągnąć sukces, trzeba mieć dobre kontakty.

Rodzinne więzi to podstawa dla Włochów. Wszystkie wolne miejsca są zajęte przez krewnych, nikt nie zwraca uwagi na profesjonalizm ani zdobyte wykształcenie. Czasami zdarzają się takie niedorzeczności, że brakuje słów, ale nikogo to nie martwi.

Kwestie finansowe

System podatkowy jest bardzo surowy. Małe przedsiębiorstwa we Włoszech giną na oczach. Kontrole, dokumentacja, kary, ograniczenia interesów – wszystko to działa na niekorzyść prywatnych przedsiębiorców.

Podatek jest naliczany z góry. Jeśli planujesz otworzyć kawiarnię, to już teraz zostanie naliczona należność, biorąc pod uwagę średnią liczbę odwiedzających.

Trzymają się pracą zębami. Pracują do emerytury i nawet po osiągnięciu wieku emerytalnego. W restauracji może cię obsłużyć 65-letni dziadek. Płace we Włoszech są niskie – do tysiąca euro. Ale poziom życia tam jest inny, tych pieniędzy ledwo starcza na utrzymanie.

Olena również opowiedziała o rachunkach za media i cenach wynajmu mieszkań: “Mieszkaliśmy na obrzeżach, za trzypokojowe mieszkanie płaciliśmy 500 euro. Oddzielnie musieliśmy płacić za ogrzewanie, gaz i wywóz śmieci. Wszystko razem wynosiło około 100 euro. Na jedzenie wydawaliśmy miesięcznie około 400 euro. To były oszczędności, żebyście zrozumieli. W Anglii za te pieniądze czekało na nas luksusowe życie!”.

Mąż – Włoch

Wiązać swoje życie z Włochem to odpowiedzialne zadanie. Prawo zawsze będzie po stronie legalnego męża. Nie ma żadnych praw do majątku, dzieci również pozostaną z ojcem. Teściowa zawsze będzie wspierać swojego syna, a on zawsze stawia matkę na pierwszym miejscu, jak wszyscy włoscy mężczyźni.

Podoba ci się Włochy? Chciałbyś tam mieszkać?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *