60-letnia kobieta postanowiła żyć dla siebie, ale została nazwana pozbawioną skrupułów

Moja koleżanka, Agnieszka, powiedziała mi, że jej mama na starość zdecydowała się opuścić nudne życie, wynająć trzypokojowe mieszkanie i wyruszyć w podróż. Obecnie mieszka w Grecji, ale wkrótce planuje wyjazd do Włoch, a potem do Francji.

Wielu znajomych sugerowało, że na starość lepiej udać się na Cypr Północny. Tam można cieszyć się spokojnym i radosnym życiem, a środki finansowe wystarczą na pokrycie wszystkich wydatków.

Jednak zięć tej kobiety nie podzielał jej poglądów:

  • W tym wieku nie powinno się podróżować. Nie ma sensu jeździć i przynosić wstyd naszej rodzinie.

A jego matka go popierała:

  • W podeszłym wieku powinniśmy myśleć nie o sobie, ale o naszych dzieciach i wnukach.

A córka mojej koleżanki płacze, bo teściowa jest przekonana, że to wszystko kwestia genów i na starość również zrobi to samo. Opuści męża, dom i ruszy w podróż.

  • Piotr codziennie o tym mówi. Musi spłacić kredyt samochodowy, a jego własna matka wyjeżdża nad morze zamiast mu pomóc.

Sama kobieta mówi, że zawsze myślała, że jej matka pomoże im finansowo. A teściowa codziennie przypomina im, że mieszkają z nią, a ich własna matka wynajmuje mieszkanie obcym osobom.

Agnieszka uważa, że w tej sytuacji wszyscy powinni okazywać jej współczucie, i ma rację! Dlaczego w naszym kraju istnieje przekonanie, że emeryci powinni zrezygnować ze swojego życia i całkowicie poświęcić się dzieciom i wnukom? Dlaczego uważa się, że ludzie w starszym wieku nie potrzebują niczego i wkrótce znikną?

Jednak dzieci są już dorosłe. Powinny być w stanie zadbać o siebie i zapewnić sobie opiekę.

  • Początkowo myśleliśmy z Piotrem, że mama przeprowadzi się na wieś na starość, a my zajmiemy jej mieszkanie, ale zrobiła inaczej…

Myślę, że kobieta o takiej niesamowitej energii wkrótce ponownie zawrze związek małżeński.

Znam już jedną taką historię. Kobieta przeszła na emeryturę, przez kilka miesięcy bawiła się ze swoim wnukiem, a następnie udała się doWłoch, gdzie wyszła za mąż. Wszyscy próbowali ją odwieść, dochodziło nawet do skandali, ale ona nie dała się przekonać. Teraz mieszka w dużym domu i nie rezygnuje z luksusów. Niestety, jej bliscy nigdy nie mieli okazji zobaczyć tego bogatego życia, ponieważ relacje rodzinne zostały zniszczone.

Co sądzicie o tej sytuacji? Czy uważacie, że kobieta postąpiła słusznie, decydując się na podróżowanie zamiast siedzenia z wnukami?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *