Po 26 latach małżeństwa mąż Anny powiedział, że przestał ją kochać i odszedł. Anna postanowiła zapytać księdza, co powinna zrobić dalej

Anna uważała się za najszczęśliwszą kobietę na świecie: kochała i była kochana. Czego chcieć więcej? Wyszła za mąż w wieku 25 lat i mieszkała z mężem przez tyle samo czasu bez ani jednej kłótni. Mieli dwójkę dzieci, kupili w tym czasie dwa mieszkania, nie licząc tego, w którym mieszkała rodzina.

I wszystko układało się dobrze, aż do ostatniej chwili: wspólnych wakacji z mężem, wesołych i głośnych obchodów 50. urodzin Anny.

Anna myślała, że jej anioł stróż uchronił ją przed problemami. Życie nie było jak fajerwerki.

Następnego ranka po rocznicy, kiedy jej mąż wzniósł tyle pięknych toastów o miłości, zaczął się pakować. Powiedział, że przestał kochać i odchodzi. Anna nie mogła w to uwierzyć.

Aby zagłuszyć gorycz rozczarowania, Anna poprosiła przyjaciółkę, aby pojechała z nią na wycieczkę. Nie obchodziło jej, dokąd pojadą. Pojechały do Wadowice i poszły do kościoła. Tam zapytała księdza:

– Moja dusza jest rozdarta, nie śpię po nocach, płaczę. Mój mąż przestał mnie kochać. Co mam robić?

Chciała usłyszeć: “Walcz o niego dalej. Życzę ci siły!”

Ale zamiast tego usłyszała:

– Nie warto walczyć o coś, co już nie istnieje. Pokochaj kogoś innego.

Jak tylko związek przestaje przynosić radość i szczęście, jak tylko zaczyna działać na nerwy, trzeba go zakończyć. To, co przestarzałe, nigdy nie rozkwitnie, to, co złe, nigdy nie stanie się dobre. Wszystko, co kiedyś pojawiło się na tym świecie, ma zniknąć.

Nie trzymaj się kogoś, kto cię opuszcza. Wszystkie dobre rzeczy prędzej czy później dobiegają końca, nawet jeśli w urzędzie stanu cywilnego przysięgano. Słowa danej osoby są niczym wobec praw czasu.

Podziękuj tej osobie za miłe chwile, za doświadczenie i wrażenia. I uwolnij swoje serce od goryczy.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *