Dlaczego nie należy przychodzić do gości z pustymi rękami

Problem gościnności jest znany każdemu z nas. Niestety, nie zawsze osoby, które odwiedzają nasz dom, są pożądane i szczere. Wiele osób odwiedza nas późno i jeszcze bez zaproszenia.

Kolejnym złym znakiem jest przychodzenie w gości z pustymi rękami. Nigdy tak nie rób. Zawsze należy przynieść choćby mały prezent od siebie.

Każdy z nas ma coś do podzielenia się. Dajcie innym radość, przynoście prezenty – nawet małe, nawet niematerialne, a zobaczycie, jak zmieni się jakość życia!

Podstawowe zasady gościnności:

Bądźcie punktualni. Nie spóźniajcie się, jeśli ktoś was zaprosił w gości. Lepiej jednak przyjść kilka minut później niż wcześniej. Gospodarze mogą jeszcze nie być gotowi. Dopuszczalne jest spóźnienie do 15 minut. Nie narzucajcie się z wizytą. Gospodarz sam zaprosi was, kiedy będzie mu to wygodne. Wiele osób odwiedza nas późno i jeszcze bez zaproszenia. Nie przychodźcie z pustymi rękami. Tutaj ludzie zazwyczaj sugerują, że sami nie mają środków, nie to żeby dawać komuś rzeczy. Ale nie chodzi o wartość prezentów. Oto co możecie przynieść ze sobą: “Możecie przynieść kwiat. Jednego kwiatka.

Możecie przynieść notatkę lub kartkę, która coś powie o waszych uczuciach do osoby, do której przyszliście.

Możecie przynieść komplement. I tym poprawić nastrój.

Możecie przynieść modlitwę… i tym wesprzeć gospodarza domu.

Podjąć decyzję o dawaniu, dokądkolwiek idziesz, kogokolwiek spotkasz. Im więcej dajesz, tym więcej pewności siebie, dzięki wspaniałemu działaniu tego prawa, otrzymujesz. A kiedy więcej otrzymujesz, twoja zdolność do dawania również rośnie.

Nasza prawdziwa natura to bogactwo i obfitość, jesteśmy bogaci z natury, ponieważ natura wspiera każdą naszą potrzebę i pragnienie. Nic nie tracimy, ponieważ nasza istota to czysty potencjał i nieskończone możliwości.” – „Siedem duchowych praw sukcesu” Deepak Chopra.

Dokądkolwiek idziesz, kogokolwiek spotykasz – podaruj tej osobie coś, po prostu przyjmij za zasadę działanie słowa „dać”. Kiedy coś ofiarowujesz, za każdym razem pojawia się nowy poziom pewności siebie. A kiedy, przeciwnie, coś otrzymujesz, chęć dzielenia się z ludźmi wzrasta wielokrotnie.

Teraz na pewno wiesz. Że do gości nie można chodzić z pustymi rękami i złymi myślami. Nawet jeśli nie masz nic do oddania – możesz wesprzeć gospodarza domu dobrym słowem lub pomocą.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *