Nigdy nie przestawaj być dobrym człowiekiem z powodu złych ludzi

“Zasada ‘oko za oko’ uczyni cały świat ślepym”.

Nie zaprzeczamy, że na świecie jest wielu złych ludzi. Jednak prawda jest taka, że możemy być lepsi. Jesteśmy lepsi, ale tylko wtedy, gdy nie obniżamy się do ich poziomu. Musimy być silni i nie reagować na różne prowokacje.

W życiu każdego z nas zdarzają się osoby, które mogą szkodzić. Mogą pojawić się wszędzie: w szkole, na uniwersytecie, w pracy czy na imprezie.

Nie możemy całkowicie uchronić się przed takimi ludźmi, ponieważ nie od razu pokazują swoje prawdziwe zamiary. Jednak możemy zmniejszyć ich wpływ na nasz los.

Zacznij od siebie. Przestań reagować na prowokacje. Powinieneś być ponad to wszystko złe, co się dzieje dookoła. Jeśli ktoś sprawił ci przykrość, nie staraj się zemścić, lepiej po prostu wykreśl go ze swojego życia.

Jesteś ponad to, aby poddawać się negatywnemu wpływowi złych ludzi.

Bądź dobrym człowiekiem dla siebie

Przede wszystkim myśl o sobie. Powinieneś wykonywać czyny, które sprawią, że będziesz szczęśliwy, ale przy tym nie przekraczać granic wobec innych, nie sprawiać im bólu. Dobre i życzliwe działania powinny być motywowane twoim poczuciem własnego “ja”, a nie tym, co mogą pomyśleć o tobie inni.

Bądź życzliwy dla innych, a przyciągniesz do siebie podobne osobowości. Złe osoby, wręcz przeciwnie, chcą pozbawić cię tej cnoty, dlatego prowokują i czekają na negatywną reakcję. Najlepszą karą dla nich jest brak reakcji na wszelkie wybryki.

Oko za oko…

Mahatma Gandhi jest przypisywany słowa, że “zasada ‘oko za oko’ uczyni cały świat ślepym”.

I całkowicie się z tym zgadzam. Jeśli każdy z nas zacznie odpowiadać złem na zło, to na świecie nie zostanie dobrych ludzi. Nikt nie mówi ci o przebaczeniu, po prostu nie rób złego w odpowiedzi. Może jutro ktoś weźmie z ciebie przykład, i staniesz się prawdziwym wzorem.

Wierz w dobro

Jeśli na twojej drodze spotka się zły człowiek, nie zapominaj o dobru w swoim sercu. Jesteś wyżej tego wszystkiego. Należysz do jasnej strony ludzi, którzy nikomu nie chcą sprawiać bólu. Wierz w dobro!

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *