Nawet najsilniejsza osoba męczy się byciem silną i potrzebuje przerwy

Wszyscy ludzie muszą odpoczywać. Nawet najsilniejsi i najwytrzymalsi mogą być wyczerpani. Potrzebny jest czas na regenerację, ponieważ nie można zawsze troszczyć się o innych. Czasami po prostu chcesz uciec od wszystkiego, co stanowi ciężar na ramionach małego człowieka: problemy, praca, rodzina.

Silni ludzie mogą męczyć się częściej niż inni, ponieważ zawsze ktoś na nich liczy, zawsze ktoś pragnie uzyskać od nich pomocną dłoń. Oni również potrzebują wsparcia, ale nie mogą podzielić się tą potrzebą, ponieważ świat oczekuje od nich czegoś innego: iść naprzód bez względu na przeszkody. A otoczenie myśli, że takie osoby nie mogą być wyczerpane i zawsze mają wszystko w porządku.

Nawet najsilniejsza osoba potrzebuje miłości i przywiązania. Samotność to substancja, która truje duszę nawet najbardziej pewnej siebie i wytrzymałej osoby. Każdy pragnie mieć obok siebie wsparcie, bliskie ramię, za którym można schować się przed otaczającym światem. Niekoniecznie ta osoba musi rozwiązywać wszystkie problemy, wystarczy po prostu być obok, z kim można po prostu porozmawiać w ciepłej, spokojnej atmosferze i odnowić swój wewnętrzny potencjał.

Nawet najsilniejsi ludzie czasami potrzebują odpoczynku, potrzebują tego, by na jakiś czas oddać “ster” innym. Muszą zwolnić tempo i naładować swoje baterie, aby ostatecznie nie wypalić się i nie zniszczyć siebie. Muszą otworzyć się na zmiany i pozwolić otoczeniu zrobić coś za nich. Bo nie mają nadludzkich zdolności. Oni też są ludźmi i muszą to poczuć.

Wszyscy się męczą, ponieważ wewnętrzna siła nie jest nikomu dana od urodzenia, to tylko ciężka i długa praca nad sobą. Z każdym nowym wyzwaniem możesz stać się silniejszy lub przeciwnie. Przeszkody na naszej drodze istnieją po to, aby je pokonywać. Prawda, nauczenie się być silnym nie jest takie proste, bo wszystko trzeba robić samemu.

I nawet silna osoba tęskni za tymi czasami, kiedy była słaba, kiedy jeszcze ludzie i okoliczności nie nauczyły jej, że trzeba być silnym i polegać tylko na sobie.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *