Puść w niepamięć osobę, która jest obojętna na twój temat

Wiele z nas miało do czynienia z takimi relacjami, które przynoszą tylko ból i rozczarowanie.

Najczęściej dzieje się tak, gdy malujesz w swojej głowie obraz idealnego partnera, który tak naprawdę nie pokrywa się z rzeczywistą osobą. Rozczarowujemy się, gdy ludzie w życiu okazują się zupełnie inni niż w naszych marzeniach.

Zazwyczaj tak się dzieje już po zakończeniu romantycznego okresu. I tu są dwie drogi: godzisz się z wadami drugiej osoby i zakochujesz się na nowo, albo decydujesz się rozstać.

Ale istnieje jeszcze jeden typ relacji: gdy jedna osoba kocha bezgranicznie, a dla drugiej jest to obojętne. Traktują cię jak puste miejsce i nie biorą pod uwagę twoich pragnień i dążeń.

Taka “miłość” to strata energii

Takie toksyczne relacje prędzej czy później skończą się rozstaniem. Marnujesz swój czas na tę osobę. Rozumiesz, że miłości tu nie ma miejsca, ale serce nie chce zakończyć związku. Przeraża cię przyszłość bez partnera. Ale czego się bać?

O wiele straszniejsze jest pozostanie z osobą, która niszczy cię od środka. Destróuje twoją samoocenę i aspiracje. W końcu takie osoby się rozchodzą, ale ktoś traci nie tylko partnera, ale i siebie.

Twojego partnera już nie zmienisz – bez względu na wysiłki

Musisz zrozumieć, że nie można zmienić osoby, zwłaszcza mężczyzny. Jeśli masz nadzieję, że jutro stanie się lepszy, będzie bardziej troszczyć się o ciebie i spędzać mniej czasu z przyjaciółmi – to daremny trud. Przestanie tak postępować tylko, jeśli sam tego zechce. Twoje ciągłe niezadowolenie i kłótnie są przez osobę postrzegane jako niesprawiedliwe zarzuty.

Czasami kobiety myślą tak: “Jeśli będę jeszcze bardziej dbać o niego, stanę się po prostu najlepsza i niezastąpiona – on na pewno to zauważy. Na pewno doceni i odpowie wzajemnością”. Drogie panie, nie. Nie zauważy i nie doceni.

Wręcz przeciwnie, będzie wykorzystywał to zachowanie tak, jak mu pasuje. I z tym trzeba się pogodzić.

Oto taka brutalna prawda. Więc nie oszukujcie się fałszywymi iluzjami.

Zostaw swoje serce otwarte dla kogoś bardziej godnego

Jak zamierzasz znaleźć kogoś, kto będzie się o ciebie troszczył i kochał naprawdę, jeśli wszystkie twoje myśli skupione są na kimś, kto na ciebie zwyczajnie pluje? To, co inwestujesz w wasze martwe związki, lepiej wydać na bardziej godną osobę.

Spójrz dookoła – jestem pewna, że są mężczyźni, którzy naprawdę zasługują na twój czas. Z nimi nie będziesz czuć się niedoskonała czy niewystarczająca. Z takim mężczyzną nie będziesz przeżywać czy pozostawać w ciągłej niepewności. Wreszcie zaczniesz żyć pełnią życia.

Brak rozwoju

Tak naprawdę to właśnie uświadomienie sobie bezsensowności i braku rozwoju w relacjach powinno cię zaniepokoić. Jeśli czujesz, że obok tej osoby jesteś na dnie przepaści i pomimo twoich prób poprawienia czegoś, wszystko wraca na swoje miejsce, to najwyższy czas zakończyć związek.

Puścić osobę na zawsze pomoże tylko czas, a zacząć należy od zerwania wszelkich kontaktów z tą osobą.

Dbaj o siebie na przyszłość

Za każdym razem, gdy przewijasz wydarzenia w głowie lub wspominasz nieudany romans, marnujesz energię potrzebną na dobre samopoczucie, wygląd zewnętrzny, relacje lub wsparcie rodziny, biznesu, twórczości.

Żyjesz tam, w swojej przeszłości lub iluzorycznej przyszłości. Kto żyje za ciebie tu i teraz?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *