Moja babcia, która żyła w szczęśliwym małżeństwie przez 60 lat, dała mi bezcenną radę, jak zrozumieć, że wyszłaś za mąż za odpowiedniego mężczyznę

Więc 6 oznak prawdziwego mężczyzny według mojej babci.

Nie boi się trudności i jest gotowy działać

Prościej mówiąc, nie jest infantylny, więc potrafi wziąć na siebie odpowiedzialność i podejmować decyzje. W społeczeństwie panuje opinia, że infantylni ludzie to ci, którzy grają w gry komputerowe i oglądają kreskówki w dorosłym wieku.

W rzeczywistości nic nie stoi na przeszkodzie, aby fani strzelanek czy historycznych strategii byli odpowiedzialnymi kreatorami własnych losów. Tak samo jak miłośnicy futbolu i boksu mogą ukrywać się za kobiecą spódnicą i odkładać wizytę w urzędzie skarbowym, bo boją się.

Potrafi sobie coś ugotować

W nowoczesnym świecie większość kobiet pracuje tak samo jak mężczyźni. Ale od niego jakoś nie oczekuje się pełnego zaangażowania w kuchni. Nikt nie mówi, że musi być superkucharzem. Ale każdy powinien umieć przygotować coś jadalnego dla siebie i dzieci.

Żona może zachorować, wyjechać służbowo, być zbyt zmęczona. Jak może budować karierę, wiedząc, że nie może zostawić dzieci na mężu, bo będą głodne?

Cię słucha

Pełnoprawni partnerzy życiowi w pierwszej kolejności powinni być przyjaciółmi. Nie jest mu obojętne na twoje problemy i zmartwienia. Kochający mężczyzna zawsze cię wysłucha, gdy potrzebujesz się wygadać czy po prostu porozmawiać.

Ale tu jest jedno ale! Nie warto zrzucać na partnera absolutnie całego swojego wyimaginowanego potoku. Nikt tego nie wytrzyma. Więc znajdź sobie przyjaciółki, z którymi możesz gadać od rana do nocy. A ukochanemu opowiadaj tylko to, co naprawdę ważne, a nie o tym, że Małgosia dzisiaj pomalowała paznokcie na okropny kolor.

Wie, jak poprawić ci humor

Jeśli jesteście razem już długo, powinniście mieć nawzajem zrozumienie. Dobry partner wie, jak poprawić ci humor, gdy jesteś smutna. Tu wszystko jest indywidualne. Może musi cię zostawić w spokoju. Może zaciągnąć na spacer albo po prostu dobrze zażartować.

To już zależy od konkretnych potrzeb każdej osoby. Ale dobry przyjaciel powinien wiedzieć, jakie one u ciebie są, aby umieć pomóc w razie potrzeby.

Potrafi negocjować

Dobry mężczyzna wie, jak zachowywać się w społeczeństwie. Nie powinien być niegrzeczny na każdym kroku i krzyczeć na personel obsługujący za ich drobne przewinienia. Bo dokładnie tak samo będzie się zachowywał w domu z tobą i twoimi dziećmi.

Ponadto w każdych relacjach pojawiają się problemy. I osoba powinna umieć komunikować się w konfliktowej sytuacji tak, aby nie poniżać godności drugiej. Można się tego uczyć, ale trzeba to robić świadomie. Zresztą dotyczy to nie tylko mężczyzn.

Dzielisz obowiązki na pół

Jeśli macie równie trudną i czasochłonną pracę, każdy powinien wnosić wkład w rozwiązywanie codziennych problemów. Na przykład on sprząta, ona gotuje i odwrotnie. Albo razem sprzątacie i gotujecie.

Zaletą jest to, że zawsze możecie się dogadać tak, aby nikt nie musiał robić rzeczy, których nienawidzi. Nie możesz znieść mycia naczyń, a on odkurzania? Świetnie, po prostu zamieńcie się obowiązkami!

Może być tak, że teraz on jest bez pracy, a ty zatrudniona. W takim przypadku ten mężczyzna będzie sprzątać, prać i gotować. To będzie godne zachowanie dla każdej osoby. To samo dotyczy opieki nad dzieckiem. To jest godne zachowanie dla każdego człowieka. Tak samo dotyczy to opieki nad dzieckiem.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *