Prawdziwa troska o siebie to nie kąpiel w pianie i nie ciasteczka…

Wszyscy sami wybieramy, jaki kształt będzie miało nasze życie. Nie zawsze troska o siebie może przynosić zadowolenie. Godziny wyczerpującej nauki lub treningu na siłowni nie zawsze inspirują. Troską o siebie jest także unikanie kontaktu z toksycznymi ludźmi. Trudno jest powiedzieć przyjacielowi, że nie chcesz już spędzać z nimi czasu. Ale czasami jest to konieczne.

Troska o siebie to droga do sukcesu. Trzeba zdawać sobie sprawę, że ideałów nie ma, i nauczyć się akceptować siebie takimi, jakimi naprawdę jesteśmy. Nie trzeba przywiązywać etykietek do wyglądu zewnętrznego i dążyć do ideału. W życiu jest wiele innych przyjemnych rzeczy, które przyniosą satysfakcję.

Troska o siebie to nie kolejna kąpiel w pianie, ciasteczka ani przyszłe wakacje. To coś więcej.

Człowiek troszczy się o siebie, gdy przestaje robić rzeczy, które mu się nie podobają. Kiedy nie unika ani nie ucieka przed innymi.

Trzeba nauczyć się rozumieć własne porażki i decydować, co robić dalej. To umiejętność odpuszczania niepotrzebnych osób. Nie martwienie się, lecz adekwatna reakcja na sytuacje.

Jak zacząć dbać o siebie? Znajdź swoje własne życie i powołanie, przestań kopiować innych. Rób to, czego chcesz, a nie to, co narzuca ci społeczeństwo. Pamiętaj, że dbanie o siebie to nie rozpieszczanie się smacznym tortem, to właściwy wybór, który pomoże osiągnąć jasną przyszłość i żyć w dobrobycie.

Prawdziwa troska o siebie to przestanie próbować “naprawić siebie” i zacząć dbać o siebie. Twoim priorytetem w życiu powinny być dobre uczucia i emocje, a nie szczęśliwe obrazy w internecie. Nie bój się własnych pragnień i emocji, naucz się je wyrażać.

Kiedy będziesz postępować zgodnie z tymi zasadami, staniecie się naprawdę szczęśliwymi. Będziesz cieszyć się życiem pomimo wszystkich trudności, bo wiesz, że wszystko jeszcze przed tobą. Nie będziesz zazdrościć innym ani nie być zły, bo będziesz skupiony tylko na swoim życiu.

Będziesz otoczony tylko prawdziwymi i szczerymi ludźmi, a ty pozbędziesz się wszystkich toksycznych relacji, które tylko trują duszę i sprawiają kłopoty. Będziesz uprawiać sport nie po to, aby mieć piękną sylwetkę, ale aby mieć mocne zdrowie. Zdobędziesz wymarzoną pracę, bo nie będziesz robić tego, czego nie lubisz.

Tylko w ten sposób staniesz się prawdziwą osobowością, która żyje w harmonii ze sobą.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *