Dlaczego nie należy słuchać skarg? Istnieje co najmniej cztery ważne powody

Nawet najbardziej optymistyczni z nas mają trudne dni, kiedy chcą narzekać na życie i wylać negatyw na uważnego słuchacza. Ale to tylko połowa problemu. Gorzej, kiedy spotykamy ludzi, którzy wszystko widzą w czarnych barwach. Każda ich rozmowa jest pełna tragizmu, problemów, skarg…

Dlaczego nie należy słuchać skarg?

Ten świat nie toleruje tych, którzy ciągle płaczą. Jeśli często narzekasz na swoje problemy, możesz je przekształcić w coś bardziej poważnego.

Strata życiowej energii. Nic tak nie męczy, jak skargi na życie innej osoby. Mogą zniszczyć nawet najbardziej optymistyczny nastrój. Ludzie narzekający przyciągają do siebie negatyw, który może wpłynąć również na ciebie.

Po prostu manipulacja. Często ludzie narzekają na życie tylko po to, by uzyskać od ciebie pożądane. Litość wobec innych prowadzi do tego, że poświęcasz własne interesy. Udzielanie pomocy i wsparcia cierpiącemu szkodzi tobie.

Pogorszenie stanu emocjonalnego. Strumień cudzego negatywu niszczy naszą psychikę. Stałe skargi na życie prowadzą do poczucia winy, negatywnych myśli, znużenia, emocjonalnej niestabilności, a nawet do zaburzeń w funkcjonowaniu mózgu.

Zmiana poglądów na życie. Jeśli zawsze będziesz słuchać skarg innych, twój świat stanie się ciemnym i smutnym środowiskiem. Z czasem sam zamienisz się w stałego narzekacza.

Co robić?

Weź się w garść i ogranicz kontakt z ludźmi, którzy są ciągle niezadowoleni z życia. Odsuń uprzejmość na bok i ignoruj skarżących.

Przestań okazywać im współczucie, bo właśnie na taką reakcję czekają.

Życie jest zbyt krótkie, by marnować je na skargi.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *