Dziś chcę podzielić się z wami własnym doświadczeniem

Straciłem ukochaną żonę przez własne błędy w małżeństwie. Żyliśmy razem 16 lat, a teraz zostałem sam. Oczywiście, nie jestem ekspertem w sprawach związków. Jednak pewne doświadczenia, które zdobyłem podczas rozwodu, skłoniły mnie do refleksji…

 1. NIGDY nie przestawaj dbać o nią. NIGDY nie przestawaj się z nią umawiać.

W małżeństwie zawsze traktowałem kobietę jako coś oczywistego. Ale to błąd. Przypomnij sobie swoje pierwsze uczucia, kiedy ją zobaczyłeś. Obiecałeś być zawsze obok i chronić ją, aby zgodziła się wyjść za ciebie za mąż. Z czasem zapominamy o naszych obietnicach. Pamiętaj, że żona to prawdziwy skarb, który należy pielęgnować i cenić.

 1. Chronić swoje serce.

Chron też swoje serce. Im więcej będziesz okazywał miłości swojej żonie, tym bardziej ona będzie cię chronić przed nieszczęściami. Kochaj całym sercem i nie zamieniaj tego uczucia na drobiazgi i błahostki.

 1. Zakochuj się. Znów, i znów, i znów.

Jeśli myślisz, że miłość z czasem mija i nic z tym nie zrobisz – to twój największy błąd. Z każdym dniem ludzie w związku się zmieniają, zdobywają nowe doświadczenia. Co więcej, nawet wygląd z czasem staje się inny. Nie przegap swojej szansy, aby na nowo zakochać się w żonie.

 1. Zawsze szukaj w niej tego, co najlepsze.

Nigdy nie próbuj zmieniać swojego partnera. Lepiej zwróć uwagę na jej pozytywne cechy. Wady ma każdy i lepiej się z nimi pogodzić. Aby miłość nie przestała się rozwijać, skup się na tym, co najbardziej kochasz w swojej żonie.

 1. Weź całą odpowiedzialność na siebie.

Nie tylko twoja żona powinna dźwigać ciężar domowych obowiązków i całej rodziny. Pomagajcie sobie nawzajem. Ty również powinieneś rozwiązywać problemy rodzinne. Tylko twoje aktywne uczestnictwo w życiu rodziny sprawi, że będzie ona naprawdę szczęśliwa.

 1. Nigdy nie podnoś głosu, jakby to ona była winna, że się złościsz.

Emocje irytacji to kwestia kilku sekund. Ale w tym czasie możesz wyrządzić nieodwracalne szkody. Nie podnoś głosu na kobietę, nie obrażajcie się nawzajem, ponieważ te słowa na długo zapadają w pamięć i nie zostają bez śladu.

 1. Bądźcie głupi.

Nie trzeba być zbyt rozsądnym i poważnym. Naucz się żartować i bawić żonę, a wtedy i życie rodzinne będzie lepsze.

 1. Zaglądaj w jej duszę CODZIENNIE.

Pytaj, jak minął jej dzień i jaką książkę przeczytała. Dowiadujcie się o sobie więcej, co lubicie, jak chcielibyście spędzać wolny czas i realizujcie to w życiu.

 1. Bądź obecny w jej życiu.

Zachowuj się uważnie wobec jej życia. Jeśli coś ci opowiada, słuchaj. Rób wszystko, co potrzebne, aby wieczorem rozmawiać z nią z wolną głową. Traktuj ją, jakby była twoim najcenniejszym skarbem.

 1. Akceptuj jej seksualność.

Seks to nie rutyna. To szansa, by lepiej poznać swoją kobietę. Nic tak nie zbliża ludzi, jak intymne relacje. Niech wie, że może ci w 100% ufać – zarówno w łóżku, jak i w życiu.

 1. Nie bądź idiotą, ale nie bój się czasem nim być.

Naucz się przyznawać do własnych błędów. Nie jesteś superczłowiekiem, więc to normalne. Znajdź w sobie odwagę, by przyznać się do własnych pomyłek.

 1. Daj jej przestrzeń osobistą.

Daj jej wolny czas. Pozwól jej spotykać się z przyjaciółkami i mieć hobby. Daj jej możliwość naładować swoją duszę energią. Czasami zostań sam z dziećmi. Pozwól jej odpocząć i rozerwać się. Potrzebuje odpoczynku nie mniej niż ty.

 1. Bądź wrażliwy.

Jesteście partnerami, więc powinniście dzielić się najskrytszymi myślami. Nie bój się opowiadać o swoich lękach i zmartwieniach.

 1. Nie martw się o pieniądze.

Pieniądze to zasób, którym powinniście zarządzać jako jedna drużyna. Nigdy nie pomagają, jeśli boisz się ich używać. Naucz się ufać swojemu partnerowi. I pamiętaj: ukrywanie przed żoną “czarnej skrzynki” to faux pas.

 1. Naucz się wybaczać i zapominać.

Nie istnieją idealne pary małżeńskie. Wszyscy mają swoje problemy i spory. Ale trzeba nauczyć się puszczać przeszłość. Nie trzymaj urazy na siebie nawzajem, bo to tylko niszczy was i wasze małżeństwo. Przeszłość nie powinna trzymać was w niewoli.

Bądź dla swojej żony tym mężczyzną, którym nie może się nie chwalić.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *