Osoba, która narzeka, zabiera od was życiową energię

Współczucie to wspaniała zdolność człowieka, jednak nie wszyscy są nią obdarzeni.

Taka osoba zawsze wesprze, da dobrą radę, pomoże. Ale czasami inni zaczynają z tego korzystać. Zdarza się też, że po rozmowie z pewną osobą można czuć wyczerpanie zarówno emocjonalne, jak i fizyczne.

Wszyscy mamy do czynienia z problemami. Otaczają nas wszędzie: w pracy, w życiu osobistym. Oczywiście, możemy się nimi podzielić z innymi, ale ciągłe narzekanie jest wyjątkowo szkodliwe.

WPŁYW NEGATYWNEJ OSOBY

Najczęściej narzekamy na problemy, by poczuć wsparcie od innych. Ale są tacy ludzie, którzy swoimi skargami próbują wyładować negatyw.

Tacy ludzie często nazywają innych obojętnymi i egoistami, bo myślą, że wszyscy im coś winni. Starają się wzbudzić w innych poczucie winy. Nie zwracaj na to uwagi, poczujesz się lepiej. Odczujesz przypływ energii i samoakceptacji.

Dlaczego nie warto wysłuchiwać skarg Ludzie, którzy często narzekają na swoje życie, nic nie robią, by je zmienić. Lubią czuć się ofiarami, którym wszyscy coś winni. W takiej roli łatwiej jest wykorzystywać otoczenie.

Ty próbujesz wysłuchać, dać radę, pomóc, ale to nie działa. Takiej osoby nie zmienisz – ma swój własny światopogląd. A ty tylko będziesz tracić czas i siły, próbując uszczęśliwić kogoś urażonego przez życie.

Negatywne myśli o własnym życiu najbardziej niszczą osobowość. Jeśli ciągle żyjesz w takim środowisku, z każdym dniem sytuacja będzie się pogarszać. Musisz sam rozwiązywać własne problemy. Po prostu zastanów się, co w twoim życiu jest nie tak i jak to można naprawić.

WPŁYW NEGATYWNEJ OSOBY

Co dzieje się z nami, gdy ciągle wysłuchujemy skarg

Oddajemy energię w nicość. Chcemy pomóc, ale rozwiązanie problemu nie nadchodzi. Próbujemy znowu i znowu i w rezultacie wyczerpujemy się.

PIERWSZE OZNAKI WYCZERPANIA

Dysbalans emocjonalny Koncentracja negatywnych myśli Problemy z koncentracją

CO MOŻEMY ZROBIĆ, BY NIE TRACIĆ SWOJEJ ENERGII

Ustalić i zachować dystans. Tacy ludzie często zaczynają się obrażać, gdy inni przestają słuchać ich skarg. Ale gdyby każdy siedział z założonymi rękami i ciągle był niezadowolony, świat pogrążyłby się w chaosie.

Wyjaśnij osobie, że sama musi odpowiadać za swoje problemy. Nikt inny, oprócz niej, nie zmieni tego, co się dzieje dookoła. Postaraj się przekazać, że nie sam problem jest straszny, ale złe do niego podejście.

Nigdy nie pokazuj słabości, ponieważ osoba zacznie cię wykorzystywać. Często ludzie narzekają, by inni wykonali za nich pewną pracę.

USTALIĆ GRANICE

Poproś osobę, by szanowała twoje prawo do osobistej przestrzeni, a także do wyboru tematu rozmowy. Możesz powiedzieć, że nie chcesz cały czas rozmawiać o „tragediach i nieszczęściach”.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *