Moja żona była całkowicie obojętna na fakt, że miałem kochankę. Byłem nawet zraniony obojętnością mojej żony na tę wiadomość

Myślałem, że moja żona albo się ze mną rozwiedzie, albo rozerwie mnie na strzępy, gdy dowie się o mojej niewierności. Ale byłem zupełnie nieprzygotowany na trzecią opcję!

Byłem na tyle nieostrożny, że zostawiłem telefon komórkowy na stole w kuchni i wybiegłem na klatkę schodową po narzędzia od sąsiada. W tym momencie zadzwoniła Renata, i moja żona odebrała telefon. Moja kochanka opowiedziała Annie o naszym trzyletnim związku i o tym, że planuje rozwieść się z mężem dla mnie.

Nie planowałem rozwodu z Anną, ale nie chciałem też stracić Renaty.

Stojąc w progu, zobaczyłem swój telefon w rękach żony i zrozumiałem, że dowiedziała się o wszystkim. Na moje delikatne pytanie, dlaczego trzyma mój telefon, żona chłodno odpowiedziała, że dzwoniła Renata i prosiła, żebym do niej oddzwonił.

– Czy powiedziała coś jeszcze?

– Nic szczególnego. Powiedziała mi o waszym bliskim związku i o tym, że zamierza za ciebie wyjść.

Byłem zaskoczony i zdezorientowany: dlaczego moja żona nie zrobiła skandalu, nie pokłóciła się, nie nazwała mnie draniem? Dlaczego otrzymałem tak lodowatą odpowiedź i co się za nią kryło?

Jesteśmy z Anną małżeństwem od dłuższego czasu – 27 lat. Razem przetrwaliśmy trudne lata dziewięćdziesiąte i wychowaliśmy dwójkę dzieci. Zawsze żyliśmy sercem w serce, prawie nigdy się nie kłóciliśmy. Kocham moją żonę, ale bardziej jak bliskiego krewnego niż kobietę.

Renatę poznałem na portalu randkowym trzy lata temu. Mam 56 lat, a ona jest o 15 lat młodsza – jest mężatką i ma dwoje dorosłych dzieci.

Szczerze mówiąc, przez długi czas byłem w związkach z różnymi kobietami. Przed Renatą miałem krótkotrwałe romanse z kobietami w moim wieku. A potem zakochałem się w młodej kobiecie w kwiecie wieku! Bardzo o siebie dba, więc nie wygląda na więcej niż 35 lat. Zakochałem się jak nastolatek! I nie mogłem się oprzeć jej komplementom.

Od dawna nie otrzymywałem miłych słów od mojej żony. Anna pracuje dla mnie w szpitalu, a jej charakter jest twardy, wymagający i wyrachowany.

Z Renatą wszystko jest inaczej. Poczułem się jak prawdziwy mężczyzna, który jest potrzebny kobiecie. Przy niej czuję się nawet młodszy!

Przy tych wszystkich przyjemnych bonusach, które daje mi moja młoda kochanka, nie mogę się pochwalić miłością do niej. Raczej czuję współczucie i wdzięczność za jej uwagę dla mnie.

Ale naprawdę chciałbym, żeby to Anna dała mi to wszystko. Po incydencie, kiedy rozmawiała z Renatą, nagle zdałem sobie sprawę, że nie potrzebuję nikogo poza moją żoną. Te wszystkie przelotne kochanki były niczym w porównaniu z moją żoną.

Z Renatą zerwałem już wcześniej. Ona próbuje nawiązać ze mną kontakt, ale ja już mam dość. Nie chcę być z nią ponownie.

Moja żona nie zmieniła swojego stosunku do mnie: gotuje obiady i pakuje lunch do pracy. Ale zaczęła się jeszcze bardziej wycofywać.

Wstydzę się tego, że spędziłem tyle czasu na trąbieniu własnego rogu, zamiast usiąść i przedyskutować problemy jak dorośli. Gdybym mógł cofnąć czas, usiadłbym z żoną przy stole i rozwiązał wszystkie nieporozumienia, zamiast uciekać jak słabeusz.

Wszystko to przypisuję kryzysowi wieku średniego. Być może będę musiał udać się do psychologa, aby rozwiązać moje wewnętrzne problemy. W międzyczasie zamierzam zrobić żonie niespodziankę – kupiłem już złoty pierścionek i vouchery na nadmorskie wakacje.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *