W piątkowy wieczór przyszedł do mnie syn i powiedział: – Mamo, zabierz wnuka na weekend! Jesteśmy młodzi, chcemy się jeszcze zabawić! Ale odmówiłam im z synową. Boję się, co powie mi córka

Uważam, że jestem jeszcze młodą kobietą. Mam tylko 55 lat. Mam troje dzieci, które już dawno dorosły i stały się dorosłymi. Mój starszy syn ukończył uniwersytet, znalazł dość dobrą pracę i od razu się ożenił. Według mnie – za wcześnie, ale to jego sprawa, to jego życie, mogę mu doradzić, ale nie chcę ingerować w jego wybór. A rok później, po tym, już zostałam babcią.

Co myślisz? Syn przychodzi do mnie prawie co tydzień i ciągle tak żałośnie prosi:

– Mamo, zabierz wnuka na weekend, proszę bardzo! Jesteśmy młodzi, chcemy się jeszcze zabawić!

Oczywiście wszystko rozumiem, ale czy ja jestem stara i nie chcę się bawić? Boję się odmówić dzieciom, bo to na pewno zostanie odebrane jako obraza. Chcę też spotkać się z przyjaciółkami wieczorem, wypić kawę.

Chcę zapisać się na jogę, zająć się swoim zdrowiem. Dlaczego powinnam opiekować się wnukami? Gdyby to było raz, czy dwa. A tak, co weekend muszę siedzieć z wnukami.

Oto środkowy syn w zeszłym tygodniu powiedział:

– Mamo, z Anną będziemy mieli córeczkę, już jesteśmy w 5. miesiącu! Wkrótce nie będziesz się nudzić!

Przepraszam, ale kto powiedział, że do tej pory mi się nudziło? Czułam się całkowicie normalnie. Nie nudziło mi się. Chcę żyć dla siebie.

Dlaczego dzieci myślą, że muszę żyć tylko dla nich. Wychowałam ich, dałam im edukację, zawsze o nich dbałam. Dlaczego teraz muszę jeszcze opiekować się wszystkimi, mam co, do starości pieluchy prać? A jeśli mówię, że mi nie wychodzi i jestem zajęta – dzieci się obrażają, długo nie dzwonią, dopóki znowu czegoś nie potrzebują. I tak ciągle.

Jak powiedzieć dzieciom, że chcę być sama. Bez wnuków i ich uwagi? Dlaczego wszyscy myślą, że babcie koniecznie chcą zajmować się dziećmi? Mam jeszcze trochę czasu i chcę zobaczyć świat, chcę trochę wolności i spokoju.

Jak powiedzieć dzieciom, że chcę być sama. Bez wnuków i ich uwagi? Dlaczego wszyscy myślą, że babcie koniecznie chcą zajmować się dziećmi? Mam jeszcze trochę czasu i chcę zobaczyć świat, chcę trochę wolności i spokoju.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *