Bez względu na to, jak trudne wydaje się życie, bądźcie wdzięczni za to, że je macie

Życie to nie zawsze radości i przygody.

Czasami zdarzają się trudne chwile, więc naszym zadaniem jest przejść przez wszystkie nieszczęścia i przeszkody z podniesioną głową. Trzeba nauczyć się nie bać tego, co przytłacza ducha. Jeśli w każdej sytuacji nauczymy się widzieć coś pozytywnego: doświadczenie, lekcję, życie stanie się znacznie łatwiejsze.

Ludzie powinni być wdzięczni nawet tylko za to, że istnieją na tym świecie. Nasze życie samo w sobie jest już nieocenionym cudem.

Trzeba nauczyć się doceniać tych ludzi, którzy nas wspierają i przechodzą z nami przez najciemniejsze dni. To przyjaciele, którzy zawsze potrafią rozweselić, to rodzice, którzy zawsze dają cenne rady, to ukochani, w pobliżu których jest ciepło i przytulnie.

Bądźcie wdzięczni za lekcje, które otrzymaliście po każdej nieprzyjemnej sytuacji. To one uczyniły was tym, kim jesteście teraz. To nieocenione doświadczenie, które wyrzeźbiło w naszej duszy wytrzymałość i odwagę.

Bądźcie wdzięczni za wszystkie przyjemne drobiazgi w życiu. Jak schludny jest wasz pokój, jak przyjemnie promienie słoneczne padają na skórę, jak budzicie się rano; bo to są rzeczy, które czynią każdy dzień wyjątkowym, niezależnie od tego, jak są małe.

Powinniście wiedzieć, że szczęście nie będzie jutro, pojutrze, ani nie było wczoraj. Istnieje tu i teraz, wewnątrz was. Gdy tylko zrozumiecie wartość wszystkiego, co was otacza, poczujecie niezwykłą wdzięczność.

Cieszcie się każdym nowym dniem, który daje wam mnóstwo możliwości. Marnowanie ich na smutek, problemy, zmartwienia byłoby nierozsądne.

Jak często czujecie wdzięczność za to, co was otacza?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *