Nigdy nie przestawaj być dobrą osobą z powodu złych ludzi

W naszym świecie jest wystarczająco dużo złych ludzi. Ale nie musimy do nich należeć, bo jesteśmy lepsi. Aby utrzymać ten poziom, w żadnym wypadku nie powinniśmy obniżać się do ich poziomu. Jesteśmy silniejsi, więc nie reagujemy na ich drobne prowokacje i obrażenia.

Wszyscy kiedyś zostaliśmy skrzywdzeni. Działo się to w różnych miejscach: w szkole, na uniwersytecie, w pracy czy na imprezie, ponieważ takich ludzi można spotkać wszędzie.

Trudno jest chronić się przed takimi ludźmi, ponieważ zazwyczaj na początku ukrywają swoje intencje i zakładają maski szczerych i dobrych. Dlatego nie należy od razu wpuszczać obcych ludzi do swojego życia. Najpierw trzeba spróbować zrozumieć ich naturę i określić ich prawdziwe intencje. Można również zrobić coś, co pomoże zmniejszyć wpływ takich osób na twoje życie.

Zacznij od siebie. Nie reaguj na prowokacje, bo właśnie tego chcą złe osoby. Nie dąż do zemsty, bo to może tylko zaszkodzić tobie. Lepiej wykreślić taką sytuację wraz z tą osobą ze swojego życia i nie marnować na nich swojego czasu.

Bądź dobrą osobą dla siebie. Zawsze myśl o sobie. Rób nie to, czego oczekuje od ciebie otoczenie, ale to, czego chcesz ty. Nie przekraczaj granic innych ludzi i nie sprawiaj bólu innym. Postępuj tak, jak podpowiada ci twoje serce. Powinieneś sam chcieć robić coś dobrego i pozytywnego.

Gdy tylko staniesz się dobrym i szczerym, przyciągniesz do siebie podobnych ludzi. Złe osoby, w przeciwieństwie, chcą pozbawić cię tej cnoty, więc prowokują i czekają na negatywną reakcję. A jeśli naprawdę chcesz ich ukarać, po prostu nie reaguj.

Oko za oko… Mahatmie Gandhi często przypisuje się słynne powiedzenie: “zasada ‘oko za oko’ uczyni cały świat ślepym”.

Trudno się z tym nie zgodzić. Odpowiadanie na zło złem jest niskie i niegodne dobrych ludzi. I nie zawsze chodzi o wybaczanie komuś. Po prostu ogranicz wpływ tych ludzi na swoje życie.

Wierz w dobro. Nie zapominaj o tym cieple i dobru, które istnieje w twoim sercu. Należy je pielęgnować i chronić. Nie pozwól złej osobie zniszczyć go. Wierz w dobro!

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *