Jedyną osobą, która będzie z tobą zarówno w dobrych, jak i złych czasach, jest twoja mama

Niewątpliwie, miłość matczyna to najsilniejsze ze wszystkich uczuć. Więź między matką a dzieckiem jest wyjątkowa. To dwie dusze, połączone niewidzialną nitką na całe życie. Te uczucia są bezwarunkowe i bezinteresowne.

Natura jest niesamowicie mądra, co udowadniają pewne instynkty i nieświadome zachowania matki i dziecka. Pragnienie ochrony własnego dziecka pojawia się u kobiety już wtedy, gdy w jej łonie tylko zaczyna się życie. Przez dziewięć miesięcy to uczucie tylko rośnie. Matka nie widzi swojego dziecka, ale czuje je i troszczy się o nie jak o najcenniejszy skarb na świecie.

Matka jest zawsze zmotywowana, bez względu na sytuację, w jakiej się znajdzie.

Wielu matkom nie jest łatwo spełniać swoje macierzyńskie obowiązki, nie zawsze wystarcza czasu, środków i sił. Ale matki nigdy nie poddają się. Są gotowe dla dzieci na wszystko i składają wielkie ofiary, tylko po to, aby ich dzieci miały wszystko, co najlepsze. Taka bezinteresowność robi wrażenie.

Miłość matki jest zawsze. Nigdy nie znika. Nigdy się nie zmniejsza.

Matki promieniują bezpieczeństwem. Cokolwiek dzieci robią, jakiekolwiek błędy popełniają, matka zawsze będzie je wspierać i chronić. W niej widzimy doradcę, pomocną dłoń i osobę, zdolną kochać swoje dzieci bardziej niż siebie. Ile razy słyszeliśmy historie o matkach, które poświęciły życie za swoje dzieci?

Matki pomagają dzieciom w różnych sytuacjach i zawsze postępują tak, jak podpowiada serce. Taka nieograniczona miłość czasem skłania do zastanowienia, czy nie szkodzimy dzieciom swoją troską i czułością. Ale to wszystko absurd. Matka powinna demonstrować swoją miłość we wszystkich jej przejawach, robić to należy jednak mądrze, z jasno określonymi granicami.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *