Zrozumcie: puścić kogoś nie oznacza obojętności, lecz zrozumienie, że w innym miejscu ta osoba będzie szczęśliwsza

„Miłość daje twojemu ukochanemu wolność, aby być podobnym do ciebie. Przychylność zaś wymaga, aby odpowiadał na twoje potrzeby i pragnienia. Miłość nie stawia żadnych wymagań, a w przychylności, przeciwnie, istnieje jedno ogromne wymaganie – abyś czuł się kompletną osobą. Miłość wykracza poza dwie osoby. Przychylność zaś stara się odrzucić wszystko inne, poza nimi” – Deepak Chopra.

Jedną z najtrudniejszych decyzji w życiu jest puścić kogoś, kto zawładnął twoim sercem. Puścić kogoś, do kogo przywykłeś, kogo nadal chcesz kochać i trzymać przy sobie, ale nie możesz. Ponieważ to okazało się tylko przychylnością, która właśnie zakłóca prawdziwą miłość.

„Niektóre ptaki po prostu nie mogą żyć w klatce, to wszystko. Ich pióra są zbyt jaskrawe, a piosenki zbyt słodkie i dzikie. Po prostu je wypuść albo pozwól im latać, gdy otworzysz drzwi klatki, żeby je nakarmić. Ta część twojej duszy, która wie, że pozbawianie tych ptaków wolności było niewłaściwe, cieszy się, ale miejsce, w którym mieszkasz, staje się ciemne i puste” – Stephen King.

Puszczanie kogoś wydaje się tak trudne, że jest bliskie nierealności. Jednak jest to znacznie łatwiejsze do zrobienia, jeśli zmienimy swoje podejście do siebie. Tak, tak, do siebie. Ponieważ wszystko zaczyna się od nas. Każda osoba musi w pewnym momencie zrozumieć, czego jest warta, zacząć cenić siebie i nie pozwalać na obrażanie.

Relacje mogą się zakończyć, możecie być na różnych końcach planety, ale wasze uczucia pozostaną z wami. Jeśli nadal czujesz miłość do kogoś, z kim już nic nie będzie, naucz się puścić. Trenuj, trenuj i w końcu ci się uda.

Zrozumcie, że puścić kogoś wcale nie oznacza porzucenia tej osoby, zdrady czy zapomnienia o niej, nie. Puścić to dać sobie i jej szansę. Ona nie będzie szczęśliwa z tobą. Zgódź się z tym. A miłość to kiedy chcecie sobie nawzajem tylko szczęście, prawda?

Prawdziwa miłość jest gotowa pokonać wszystko, i chodzi nie o świat materialny, ale o duchowy. Ponieważ jeśli jesteś daleko, wasze ciała są tysiące kilometrów od siebie, ale wasze dusze są razem.

Czasami można usłyszeć, że rodzina się rozpadła. ale to nieprawda. Jeśli wnieśliście pozew o rozwód, to nie rodzinę się rozpadła. to tylko wtedy, gdy przestajesz odczuwać jakiekolwiek uczucia i emocje do swojego byłego lub swojej byłej, wtedy dopiero rodzina się „rozpada”.

Jeśli ciężko ci zrozumieć samych siebie, nie możesz uczynić siebie szczęśliwym, to problem nie leży w tej osobie, lecz w was samych. Dopóki nie nauczycie się być szczęśliwym sami ze sobą, do tego czasu nie będziecie mogli być szczęśliwi na wstępie.

Nie zapominajcie o miłości i dobru dla siebie: swojego ciała i swojej duszy. Wszystko pochodzi od wewnątrz, więc zmieńcie myślenie, a wasze życie się zmieni, będziecie zaskoczeni. Mówcie częściej ze sobą albo po prostu zacznijcie to robić. Nauczcie się słuchać swojego wewnętrznego i szczerego ja.

Bądźcie sami ze sobą, czasami jest to znacznie ważniejsze niż imprezy z przyjaciółmi. Możesz przyzwyczaić się do zapisywania swoich emocji i odczuć. Rób to, co ci się podoba. Zacznij medytować!

Częściej bawcie się, wyrażajcie swoje szczere emocje poprzez śmiech i łzy. Róbcie głupstwa, bądźcie dziwakami, grajcie w dziecięce gry i zajmujcie się tym, co wam się podoba. Nie myślcie o negatywnych rzeczach, skupcie się na czymś przyjemniejszym i waszym…

Wszystko przemija, słyszeliście, wszystko?! Ale jeśli poczujesz się dobrze ze sobą, to złe minie szybciej, a dobre szybciej wróci. Czyli życie będzie prostsze. Znacznie prostsze.

„Bądź jak naturalny żywioł: gdy dmie wiatr, jest tylko wiatr; gdy pada deszcz, jest tylko deszcz; gdy chmury się rozchodzą, pojawia się słońce” – Laozi.

Puśćcie ludzi. Puśćcie. Kto chce, ten zostanie z wami. Nie idźcie pod prąd życiu, stańcie się jego wiernymi przyjaciółmi

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *