Rodzina wkrótce będzie miała dziecko. Ale babcia nie chce oddać mieszkania, chociaż mogłaby mieszkać w luksusowym domu opieki…

Zaszłam w ciąże zbyt wcześnie. Przysięgałam sobie, że muszę jeszcze zaczekać z posiadaniem dziecka, ale nie udało się. Nie musiałam poddawać się aborcji. Mój partner wspierał mnie, więc zaczęliśmy planować rodzinę.

Znalazł pracę, oświadczył mi się – wszystko toczyło się dobrze. Tylko, że bez względu na jego starania, wciąż brakowało nam pieniędzy. Byłam zdesperowana: gdzie niby miałam wychować dziecko, skoro nie mieliśmy własnego mieszkania? Ale życie podsunęło nam pewien pomysł. Była nim moja babcia.

Jest już w podeszłym wieku, samotna i mieszka tylko w jednym pokoju. Pewnego dnia postanowiliśmy pójść do niej. Kupiliśmy jej prezent, opisaliśmy naszą sytuację i zaproponowaliśmy: czy nie zechciałaby przeprowadzić się do domu opieki?

My wówczas przeprowadzilibyśmy się do jej mieszkania, a jej znaleźlibyśmy dobry dom. W okolicy jest ich kilka, lecz chcieliśmy wybrać dla niej najlepszy. Babcia była jednak nieco samolubna i nie chciała nawet wysłuchać nas do końca. Nie doszliśmy do żadnego porozumienia.

Nie rozumiałam, jak z kochającej wnuczki zmieniłam się w jej wroga – przecież zaproponowane rozwiązanie było naprawdę korzystne. Staruszka potrzebuje stałej opieki i nadzoru, a nie miała nikogo, kto mógłby się nią zająć.

Niebawem planuję pójść ponownie porozmawiać z babcią i spróbować przekonać ją do zmiany zdania. Chyba babcia nie chciałaby, aby jej prawnuk nie miał przyzwoitego mieszkania? Starsi ludzie powinni być bardziej pomocni młodym, prawda?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *