Twoja mama je obiady i kolacje u nas, a swojej mamie będę dawał 1000 złoty co miesiąc- powiedział mąż.

Według prośby Marty, jej mama przychodzi do niej każdego dnia, aby pomagać przy dziecku. Dziecko ma zaledwie 2.5 roku, więc jest zbyt małe, aby mogło pójść do przedszkola. Zdarza się, że Marta musi chodzić na zakupy, do lekarza, a czasami po prostu zrobić coś dla siebie- pójść do fryzjera czy kosmetyczki. W tym czasie to jej matka zajmuje się dzieckiem, dlatego zazwyczaj je posiłki u nas.

Marta specjalnie zaprosiła mnie do kawiarni, aby porozmawiać. Zgadzam się, jeśli teściowa nie ma swoich obowiązków, może jak najbardziej pomóc swojej córce przy dziecku. Moja żona również tak uważała, gdyż jej mama była już na emeryturze i miała sporo wolnego czasu.  W ostatnim czasie stwierdziłem jednak, że skoro teściowa całe dnie spędza u nas, swojej mamie będę dawał co miesiąc 1000 złoty.  Jak ustaliłem kwotę? Obliczyłem ile pieniędzy wydajemy na zakupy…

Teściowa ma własną, niemałą emeryturę. Co miesiąc udawało jej się odłożyć parę groszy, co zazwyczaj przeznaczała na wyjazd do sanatorium w lecie. A moja matka, całą swoją emeryturę przeznaczała na życie i mieszkanie. Dlatego postanowiłem wspierać moją mamę określoną sumą pieniędzy.

Zaproponowałem Marcie, aby moja mama również czasami przychodziła pomóc przy dziecku. Wówczas wspieralibyśmy finansowo także jej matkę. Marta jednak nie brała tego w ogóle pod uwagę. Z teściową miała ciężkie relacje i zawsze szukała pretekstu, by tylko jej dopiec. Według niej, wystarczająco jest, kiedy moja mama przychodzi do nas raz w miesiącu.

Po wysłuchaniu żony, zaproponowałem jej, aby spróbowała ograniczyć nieco kontakty ze swoją mamą. Czy sama nie jest w stanie poradzić sobie z dzieckiem? Czy bez pomocy teściowej nie poradzimy sobie? Marta za wszelką cenę nie chce, aby matka poczuła się urażona. W tym miesiącu postanowiłem przeznaczyć mojej mamie 1000 złoty. Marta wciąż twierdzi, że jest to niepotrzebny wydatek. Ja myślę jednak, że była to dobra decyzja.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *