To prawdziwe szczęście, gdy dzieci mają babcie

Dorośli z ciepłem wspominają te chwile, gdy obok była babcia. Nie można mówić, że miłość babci jest silniejsza lub lepsza niż miłość rodzicielska. Nie, to całkowicie nieprawda. Jest po prostu inna.

Te jasne momenty spędzone z babcią zostają w pamięci dziecka na całe życie.

Jeśli staniesz przed wyborem, z kim zostawić dziecko, lepiej wybierz babcię. Twoje dziecko będzie rozwijać się w cieple i miłości, a co może być lepszego?

Dzisiaj babcie spędzają nie tak dużo czasu ze swoimi wnukami. Należy dać im więcej możliwości do komunikacji. Tym sposobem uszczęśliwisz zarówno babcie, jak i dzieci.

W społeczeństwie istnieje przekonanie, że babcie bardziej kochają wnuki niż własne dzieci. Nie zgodziłabym się z tym, po prostu ta miłość jest głębsza i bardziej świadoma.

Dla dzieci najlepszym czasem na spędzanie czasu z babcią jest okres, kiedy mają już trzy lata. Wtedy dzieci nie są już tak silnie przywiązane do swoich rodziców.

Dlaczego ważne jest, aby twoje dzieci spędzały więcej czasu z babcią:

  • Babcie mają znacznie więcej wolnego czasu niż rodzice, którzy ciągle gdzieś się spieszą.
  • Babcie i dziadkowie mogą odnosić się do dzieci inaczej, ale to nie oznacza, że nie są w stanie lepiej nauczyć dzieci posłuszeństwa i dyscypliny. Mają po prostu bogate doświadczenie, które pomaga robić to łagodniej.
  • Komunikacja z babcią rozwija mowę, towarzyskość i umiejętności komunikacyjne.
  • Babcia to wyjątkowa osoba w życiu dziecka, może je lepiej zrozumieć niż rodzice, odkryć tajemnice, o których nie wiedzą mama i tata.

W żadnym wypadku nie ignoruj inicjatywy babć w pomaganiu z dziećmi. Ich doświadczenie jest bezcenne i pomoże ci wychować prawdziwie dojrzałą i porządną osobę.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *