Kobieta, która jest zmęczona moralnie: 15 przyczyn, które pokażą, dlaczego twoja żona stała się taka drażliwa

Jeśli zdajecie sobie sprawę, że w waszych relacjach z żoną coś jest nie tak i czujecie, że jest ona ciągle zła i napięta, radzimy wam to przeczytać. Wiele mężczyzn samodzielnie prowokuje taki stan u swoich żon.

Po prostu przeczytajcie 15 przyczyn, przez które możecie odczuwać napięcie w relacjach:

 1. Nie rozmawiacie ze sobą. Oczywiście, mówicie do siebie, ale zawsze na tematy codzienne. Zastanówcie się, kiedy ostatnio po prostu siedzieliście i rozmawialiście. Trzeba umieć odwrócić się od trosk i problemów zewnętrznego świata, a z tym świetnie radzą sobie rozmowy na abstrakcyjne tematy.
 2. Nie zmieniacie się. Jeśli wasza żona często mówi wam, że w domu coś robicie nie tak, czy próbowaliście to zmienić? Oczywiście, będzie drażliwa, jeśli nic nie dołożycie, aby relacje naprawdę były lepsze.
 3. Nie zadajecie właściwych pytań. Wszystkie pary komunikują się, już o tym mówiliśmy. Ale chodzi nie o samą komunikację, a o jej jakość. Czy próbowaliście dowiedzieć się, co podoba się waszej żonie, co ją interesuje? Powinniście zrozumieć, że dobry mąż powinien mieć chociaż przybliżone pojęcie, o czym kobieta myśli i co czuje.
 4. Nie podtrzymujecie romantyzmu! Gdy ludzie są zakochani, interesują się sobą. Chcą zrobić na sobie dobre wrażenie, dlatego zachowują się romantycznie. Aby takie podniecenie zachować na długo, trzeba dokładać wiele wysiłków. Nie zapominajcie o niespodziankach i zadziwianiu.
 5. Ona jedyna gotuje. Każda osoba odżywia się co najmniej trzy razy dziennie. Jesteście szczęściarzami, jeśli to pytanie was nie dotyczy, bo zajmuje się tym wasza żona. Ale trzeba jej również dać odpocząć. Przygotujcie coś prostego, ale to chociaż na chwilę pomoże żonie oderwać się od codziennej rutyny.
 6. Nie pomagacie sprzątać. Zacznijcie pilnować własnych rzeczy, po prostu odkładajcie je na miejsce. Sprzątanie w domu to ważna kwestia dla kobiety, zwłaszcza gdy jej praca nie jest doceniana i w jednej chwili wszystko znów jest w nieładzie. Jeśli praca jest nierównomiernie rozłożona, prowadzi to do ciągłego stresu.
 7. Ona jedyna wychowuje wasze dzieci. Nie zapominajcie, że wychowywaniem dzieci powinni zajmować się oboje, bo to również wasze dzieci. Nie przerzucajcie na nią wszystkich obowiązków, bo to wywołuje ogromne niezadowolenie u kobiety.
 8. Nie czuje opieki. Kiedy ostatnio pytaliście swoją żonę, jaki film chciałaby obejrzeć lub dokąd chciałaby pójść na kolację? Wszyscy potrzebują miłości i opieki. Możliwe, że wasza żona już nie otrzymuje od was tego, co kiedyś. Dołóżcie starań, by pokazać jej, że naprawdę ją cenicie.
 9. Potrzebuje czasu. Każdej osobie potrzebne jest odnowienie. Wszyscy znamy uczucie, gdy nawet tych 24 godzin na dobę nie wystarcza na wszystko zaplanowane. Oferujcie waszej żonie pomoc, szczególnie jeśli wasz grafik na to pozwala.
 10. Potrzebuje przestrzeni. Odnowienie daje nam odświeżenie ducha. Wszyscy potrzebujemy chwil spędzonych w samotności, więc pomagajcie żonie w tym. Możecie zabrać dzieci na spacer, by mogła trochę odpocząć.
 11. Macie złe priorytety. Dla mężczyzn dom to miejsce noclegu. W ciągu dnia wykonują wiele swoich spraw, a do domu wracają tylko wieczorem. Tak uciekają od domowych obowiązków, sami usprawiedliwiając się pracą. Gdy całkowicie oddajecie się pracy, wasze relacje zauważalnie się psują. Pomyślcie: czy robicie wystarczająco dla swojej rodziny?
 12. Dominujecie w argumentach. W każdym związku pojawiają się konfliktowe sytuacje i rozbieżne poglądy na różne okoliczności. Ale w rodzinach, gdzie ostatnie słowo ma tylko mężczyzna, relacje będą się znacząco pogarszać.
 13. Ona jest odpowiedzialna za wszystko. W każdym domu są swoje obowiązki, wydatki, problemy itd. Ale jeśli wszystko to leży tylko na kobiecych barkach, to wcześniej czy później taka kobieta po prostu wybuchnie, a jej celem będziecie wy. Bądźcie mężczyzną i wsparciem, a nie tylko współlokatorzem.
 14. Jest przygnębiona. Nie zapominajcie mówić o uczuciach i o tym, co każdego z was martwi. Tak będziecie się zbliżać, a pokonywanie trudności stanie się znacznie łatwiejsze.
 15. Robi wszystko. Wielu mężczyzn może zauważyć, że kiedy oni po prostu odpoczywają, ich żona jest ciągle zajęta. To zdarza się w wielu rodzinach, więc pomagajcie jej. Jeśli jest pod stresem, to nie chodźcie po pracy z przyjaciółmi, a idźcie do domu.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *