Bezdomny wszedł do kawiarni, a kelnerka podeszła do niego przyjąć zamówienie. To była próba

Osoby o nieprezentującym się wyglądzie zwykle nie budzą zachwytu wśród personelu obsługującego, w sklepach i kawiarniach nie są lubiani. Co dopiero mówić o bezdomnych!

Klienci się od nich odsuwają, pracownicy po prostu nienawidzą do nich podchodzić, czasami nawet wyrzucają ich z powrotem na ulicę, nie chcąc tracić innych klientów czy myć za nimi naczynia z chlorem.

Ale zdarza się, że i z porządnymi ludźmi przytrafiła się nieprzyjemność, a pod maską włóczęgi przy stoliku siada dość zamożna osoba.

Tak stało się w małej amerykańskiej snack barze. Mężczyzna, który wszedł do środka, był w podartym i brudnym ubraniu – wyglądał odpychająco.

Było zrozumiałe, że to bezdomny mężczyzna, kiedy usiadł, wszyscy starali się przesiąść dalej. Kelnerzy nie chcieli podejść i spierali się, kto pójdzie do niego. Pieniędzy na pewno nie ma, trzeba będzie gonić za nim, a potem opłacać zamówienie z pensji.

Jedna kelnerka z wszystkich podeszła do niego, nie wdając się w dyskusje, przyjęła jego zamówienie i przekazała do kuchni. Administrator jeszcze raz ostrzegł ją: koszt zamówienia zostanie odjęty z pensji, jeśli mężczyzna ucieknie.

Mary tylko kiwnęła głową i kontynuowała pracę.

Mężczyzna przekąsił i wyszedł.

Na stoliku Mary znalazła pieniądze, w tym 100 dolarów napiwku, włóczęga nawet napisał na serwetce, że dziewczyna ma dobre serce.

Następnego dnia wszyscy dowiedzieli się, że to była próba lojalności właściciela. Tak administrator stracił pracę, a Mary dostała awans.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *