Dlaczego tracimy zainteresowanie tymi, którzy poświęcają nam zbyt wiele uwagi?

Trudno ludziom dogodzić. Zawsze wszystkiego nam mało.

Często, kiedy osoba dostaje to, czego pragnęła tak długo, po prostu traci zainteresowanie. Pragnienie czegoś znika, a następnie zaczyna się nowa walka i pogoń za nowym celem i marzeniem.

Nowoczesne technologie tylko wzmacniają społeczeństwo konsumpcyjne, które zawsze dąży do czegoś nowego i nowego. Wszystko to jest wynikiem współczesnego układu społecznego: chcemy tego, czego nie mamy.

A cały problem polega na tym, że teraz to przekształca się również w relacje międzyludzkie. Przyciąga nas coś nieosiągalnego i to, co jest zakazane.

Nie myślimy o tym, jak zbudować mocne i zdrowe relacje. Staliśmy się egoistycznymi istotami, które dążą do nowych doświadczeń.

Kiedy na naszej drodze spotykamy ludzi sukcesu, czy tych, którzy mogą nas czymś zainteresować, natychmiast rozpoczynamy pogoń za uwagą tej osoby. Rzadko ktoś rozważa za i przeciw takich relacji, ponieważ tutaj osoba widzi tylko cel, i nie zwraca uwagi na przeszkody.

I oto, gdy pożądane trofeum jest na haku, kiedy osiągamy pożądane, po prostu tracimy zainteresowanie, sens życia. Potrzebujemy nowej pogoń za innym łupem. Cały ten czas nie myśleliśmy o tym, jak zbudować relacje, nasz umysł zaćmiło pragnienie osiągnięcia swojego.

Z czasem nawet ten, kto wydawał się niezdobytym szczytem, staje się dla nas niewystarczająco dobry. Wtedy myślimy o tym, że możemy podbić każdego.

Ponieważ miłość do kogoś teraz stała się obsesją na punkcie kogoś. Teraz celem nie jest po prostu kochać, ale sprawić, by ktoś pokochał ciebie. Dlatego wielu z nas traci zainteresowanie tymi, którzy są gotowi zrobić dla nas wszystko.

Wszystko to przez własny egoizm, chcemy mieć wszystko, co najlepsze, co istnieje na tym świecie. A potem tacy ludzie zostają sami ze swoimi trofeami, które już dawno nie są w ich rękach.

W głowie tylko wspomnienia i wyrzuty sumienia, ponieważ nie jesteśmy wieczni, a sens życia nie polega na znalezieniu najlepszego czy najlepszej. Człowiek buduje relacje z tym, z kim czuje się komfortowo. Z kim możesz być sobą i czujesz pokrewieństwo.

Ludzie, proszę was, opamiętajcie się! Nigdy tak nie będziecie szczęśliwi!

Przestańcie gonić za tym, kto jest lepszy od was, a znajdźcie tego, kto będzie waszą drugą połówką!

Czy zgadzacie się z tymi myślami?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *