Na wszelkie okazje: Mądre rady dla dojrzałych kobiet oparte na osobistym doświadczeniu

Trudno zaakceptować, że młodość pozostała za nami.

Patrząc w lustro, dusza ogarnia strach: każda nowa zmarszczka świadczy o tym, że zbliżamy się do jesieni życia: dni stają się krótsze, temperatura niższa, liście żółkną… Dzieci są już dorosłe i każde z nich prowadzi własne życie. Ale jak przyjąć ten okres z uśmiechem i godnością, nie żałując zbędnych smutków?

Dla was przygotowaliśmy zestawienie rad od dojrzałych kobiet, które warto stosować dla zachowania szczęścia pomimo swojego wieku.

Nie pouczaj Nie trzeba uczyć wszystkich wokół, nawet jeśli widzisz, że twoi bliscy popełniają błędy. Po prostu przypomnij sobie swoją młodość i jak reagowałaś na cudze pouczenia.

Nie próbuj pomagać Warto pomagać tylko wtedy, gdy ktoś cię o to prosi. Nadmierna troska, nawet z dobrych intencji, może przynieść zniechęcenie i spowodować agresję. Nie zawsze trzeba wyrażać miłość czynami, czasem wystarczą słowa.

Nie narzekaj Nikt nie chce stać się starszą kobietą, która ciągle siedzi na ławce pod blokiem i narzeka na swoje życie. Aby uniknąć takiego losu, trzeba uważać na swoje słowa i myśli teraz.

Podziękowanie od dzieci Nie oczekuj ciągłych podziękowań od dzieci: nie wdzięcznych dzieci nie ma – są rodzice, którzy po prostu chcą uwagi. Również proszenie wnuków o mówienie do ciebie po imieniu jest dziwne, pozwól im mówić do ciebie jak do babci.

Nie wydawaj ostatnich pieniędzy Wydawanie pieniędzy na stałe zabiegi, które niby mają pomóc ci odmłodzić się, jest bezsensowne. I tak dostaniesz to, na co zasłużyłaś przez wszystkie te lata. Lepiej zaakceptować swój wiek i kupić bilet na wakacje nad morzem. Pozytywne emocje odmłodzą cię lepiej niż drogie maski.

Mądrość kobiety – to nie patrzenie w lustro

Trzeba przestać oglądać się w lustrze i szukać wad. Lepiej zaakceptować swoje ciało i zadbać o elegancki wygląd.

Dbaj o swojego męża Nawet jeśli z przystojnego mężczyzny stał się pomarszczonym, marudnym staruszkiem. Nadal pozostaje twoim ukochanym, dla którego jesteś całym światem. To teraz mężczyzna potrzebuje cię najbardziej. I nie zapominaj, że tylko on zna cię jako młodą i pełną sił.

Nie próbuj za wszelką cenę dogonić czasu Trzeba pogodzić się z upływem lat i nauczyć się płynąć z nurtem życia. Trzeba uczyć się tego, czego teraz naprawdę potrzebujesz, a nie trzymać się rzeczy sprzed poprzedniej epoki, które straciły swoją aktualność.

Nie win swojego siebie w niczym Nie trzeba obwiniać siebie za to, co się stało. Przeszłość powinna pozostać w przeszłości.

Zachowaj swoje godność

Godność jest najcenniejsza w każdym z nas. Nie wolno pozwolić emocjom przejąć kontrolę nad sobą. Najpiękniejsze, co może być u dojrzałej kobiety, to mądrość i umiarkowanie.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *