Gdy dowiedziała się, że jej chłopak jest milionerem, odmówiła poślubienia go. Przyczyny takiej decyzji okazały się bardzo poważne.

Wśród setek różnych postaci i typów mężczyzn są tacy, którzy jako ogień boją się pogodzenia swojego losu z osobą, która nie jest taka jak oni. Często, aby upewnić się o szczerości jej uczuć, niezależnie od okoliczności, przeprowadzają różne próby. W niektórych przypadkach przekraczają granicę rozsądku. Tak też zrobił bohater tej historii. Był tak zafascynowany procesem „sprawdzania siły” uczuć wybranki, że przesadził i w rezultacie stracił ją na zawsze. Ta historia została opowiedziana przez skrzywdzoną dziewczynę.

Trzy lata życia spędziła w związku z facetem, który był dla niej jak łańcuch u szyi. Kiedy się poznali, opowiedział jej fascynującą historię swojego życia. Jest młodym pisarzem, właśnie teraz pracuje nad ważnym dziełem, które wpisuje jego imię w historię. Dziewczyna nie mogła nawet przypuszczać, że kiedyś okaże się to nieprawdą. Tak czy inaczej, wtedy poważnie się w nim zakochała i zdecydowała, że zatroszczy się o dobro ich związku. Podczas gdy facet codziennie zanurzał się w tworzeniu kolejnej strony swojego arcydzieła, dziewczyna pracowała na dwóch stanowiskach, aby niczego nie im nie brakowało. Co więcej, mieszkał z nimi mały piesek.

Był moment, kiedy bardzo zachorował i potrzebował poważnego i długotrwałego leczenia. Okazało się to również dość drogie. Dziewczyna była zdesperowana, ponieważ takie wydatki znacznie wykraczały poza ich budżet, dlatego nie mogła sobie pozwolić na wydawanie pieniędzy. Ale sumienie nie pozwoliło jej zostawić zwierzęcia na pastwę losu. Aby jakoś poprawić sytuację, musiała sprzedać biżuterię rodzinną. Odziedziczyła ją po matce, była dla niej niezwykle cenna, ale nie widziała innego wyjścia. Przede wszystkim dziewczyna była zdenerwowana, że jej chłopak nawet nie próbował w jakiś sposób pomóc.

Zamiast tego spokojnie obserwował wszystkie jej wysiłki. Ale nadszedł czas, kiedy ten trudny etap zakończył się i wszystko wróciło do normy. Z czasem facet zmienił się nieco, stał się trochę zamknięty w sobie i ciągle gdzieś znikał. Pewnego wieczoru zorganizował ukochanej małą uroczystość i zaproponował, by została jego żoną. Wtedy szczęście dziewczyny nie miało granic, bez wahania przyjęła jego propozycję. Para pogrążyła się w procesie przygotowań do najważniejszego wydarzenia w ich życiu. Pewnego dnia pan młody przyszedł do niej z nieoczekiwaną propozycją – zawarcia umowy małżeńskiej. Dziewczyna nie wiedziała jak zareagować, o jakim kontrakcie może być mowa, gdy ani on, ani ona nie mają grosza przy duszy.

Dlaczego nagle mężczyzna potrzebował tak absurdalnej formalności? Kobieta zaczęła nękać go pytaniami. Facet nie mógł już ukrywać wszystkiego, i wyjawił jej całą prawdę. Wierzył, że po tym, co powiedział, dziewczyna natychmiast rzuci się w jego ramiona, i zrozumie przy tym, jakie miała szczęście. Ale zamiast tego jej twarz przeszył grymas bólu i urazy. Facet powiedział, że pochodzi z bogatej rodziny, a jednocześnie jest jej jedynym spadkobiercą. Majątek jego rodziny mierzony jest w milionach, głównie walut obcych.

Kilka lat temu bardzo pokłócił się z rodzicami i postanowił udowodnić im, że jest w stanie obejść się bez ich pieniędzy i żyć przyzwoicie. W przypływie gniewu zrezygnował z opieki rodzicielskiej. Kiedy poznał swoją ukochaną, postanowił ukryć przed nią fakt swojego bogactwa, ponieważ bał się, że pokocha jego pieniądze, a nie jego samego. W tym celu wymyślił swoją historię, którą podtrzymywał przez kilka lat. Najgorsze było jego przekonanie, że taka weryfikacja jest niewinnym przedsięwzięciem, nie chciał wierzyć, że może sprawić to komuś kłopoty lub ból. Dziewczyna była w szoku. Nie mogła wybaczyć ukochanemu takiego czynu, dlatego zerwała z nim, i po prostu zniknęła z jego życia.

W jej oczach takie zachowanie było prawdziwą zdradą. Dziewczyna przyznaje, że gdyby zachowywał się trochę inaczej i próbował jej pomóc, mogłaby znaleźć siłę, by mu wybaczyć. Ale po cichu patrzył, jak ukochana kobieta pada codziennie ze zmęczenia i nigdy nie przywiązywał do tego wagi. A to już było ponad jej siły.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *