Gdy mama mówi, że jest zmęczona, to wszystko, co miała na myśli!

Nie potrzeba wymyślać tysiąca nowych interpretacji jej słów. Nie sugerowała, że chce zostawić dziecko czy żałuje narodzin malucha. Po prostu jest zmęczona. Jeśli powiedziała, żeby dać jej spokój, to nie oznacza, że przestała cię kochać, czy że cię znudziła: nie, w żadnym wypadku. Ta kobieta po prostu chce być sama, i to wszystko. Bo dla niej teraz to luksus – być sama ze swoimi myślami. Nie powiedziała, że żałuje, że jest matką, i że macierzyństwo było błędem w jej życiu.

Jeśli matka prosi o pomoc, to właśnie to ma na myśli. Może wszystko, ale czasami po prostu brakuje czasu, by zaczerpnąć oddechu. Jeśli dziś na kolację są makarony, to nie oznacza, że nie potrafi gotować i jej dzieci w ogóle nie wiedzą, co to mięso. Po prostu dziś na kolację są makarony i nic więcej.

Jeśli przyszłeś do niej w gości i odkryłeś tam bałagan, to również nie oznacza, że codziennie tam nie jest posprzątane. Po prostu dziś tak jest, a jutro może być inaczej. Rozrzucone zabawki na środku pokoju nie świadczą o tym, że matka jest niezorganizowana. Dziś w jej życiu było dużo ważniejszych i poważniejszych rzeczy niż sprzątanie zabawek przed twoim przyjściem.

Gdy mama mówi, że chciałaby wyjść z przyjaciółmi, to wszystko, co miała na myśli. Nie chce wracać do bycia “nie matką”. Po prostu chce się trochę zabawić i zrelaksować.

Gdy słyszysz mamę, która krzyczy, to nie oznacza, że krzyczy, bo nie kocha swoich dzieci czy że jej się znudziły. Po prostu, prawdopodobnie, mama już sto razy powtarzała te rzeczy spokojnym tonem, ale jak zawsze nikt jej nie słucha. Dlaczego błagania i potrzeby mamy stały się tak zwyczajne i niepotrzebne dla wszystkich, że musi doprowadzić się do skraju szaleństwa, by inni ją usłyszeli.

Nie wymyślajcie nieprawdy, tylko żeby wyglądać lepiej, nigdy nie można oceniać kobiety, która codziennie poświęca się innym ludziom. I przestańcie narzekać na życie i na matkę, bo nigdzie indziej nie spotkacie osoby, która byłaby gotowa poświęcić dla was więcej niż matka!

Ta kobieta zasługuje na więcej zrozumienia i mniej prób…

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *