Moja siostra “zyskała” narzeczonego, do mdłości poprawnego. W myślach żegnałam się z Michałem i przygotowywałam chusteczki dla mamy i siostry

Rok temu moja siostra zaczęła spotykać się z chłopakiem. Spędzaliśmy razem znacznie mniej czasu, mimo że mieszkaliśmy w jednym mieszkaniu. Nie mogłam już słuchać tych samych opowieści o jej Michał. Pewnego dnia otrzymałam od niej wiadomość: “Zaczynamy mieszkać razem”. Nawet się nie zdziwiłam. Zaczęła szybko pakować rzeczy przy mnie. Oczywiście, dlaczego by nie zamieszkać razem, skoro babci mieszkanie stoi puste. Ale Michał się wyróżnił: co miesiąc zaczął oddawać mojej mamie pieniądze, jak za wynajem.

Strona mojej siostry zamieniła się w blog o miłości. Stała się podobna do konta jednej mojej znajomej, która po narodzinach dziecka, bez przerwy publikowała zdjęcia wszystkiego, co robi jej dziecko. Michał był na każdym zdjęciu, nie rozumiałam, po co tyle tego wrzucać do sieci.

W naszym domu zaczęliśmy przygotowywać ulubione potrawy Michała, a nagle przyjdzie głodny? O nim rozmawiano całą dobę. Jaki to on dobry chłopak, jak sprawnie prowadzi samochód, naprawia gniazdka, zarabia wystarczająco. Wydawało się, że moja rodzina dołączyła do fanklubu.

A niedawno, Michałowi pilnie potrzebne były pieniądze pożyczki. Siostra i mama szybko pożyczyły, nawet nie pytając po co. Przecież nie można odmówić przyszłemu zięciowi.

Gdzieś w myślach żegnałam się z Michałem i przygotowywałam mojej siostrze i mamie chusteczki. Wydawało się, że dobrze wszedł w zaufanie, pożyczył pieniądze i wkrótce zniknie. Ale nie w jego przypadku. Michał nawet tutaj wszystko zrobił bardzo dobrze: wszystkie pieniądze oddał do ostatniego grosza, nawet z odsetkami. Sprawa, w którą zainwestował Michał, nagle zaczęła przynosić zyski. Później oświadczył się mojej siostrze. Mama zaczęła rozmowę o tym, że należy przepisać mieszkanie babci na narzeczoną.

Ale i tu Michał się nie zgodził. Powiedział, że mieszkanie to sprawa wyłącznie mężczyzny, że przestanie się szanować, jeśli będzie mieszkał na terenie swojej żony. Wtedy Michał postanowił przynieść mojej mamie pieniądze za mieszkanie babci.

Po weselu, gdy zawarli umowę kupna-sprzedaży. Połowę pieniędzy mama wydała na to, aby kupić mi kawalerkę. Wkrótce będę miała własne mieszkanie, a Michała będę wspominać dobrym słowem: “Dziękuję ci. Jesteś naprawdę wspaniały”. Może i ja wkrótce dołączę do jego fanklubu.

Jak myślicie, dlaczego ta dziewczyna ma takie podejście do mężczyzny swojej siostry?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *