Jeśli życie przysyła wam wspaniałych ludzi – to znaczy, że na to zasługujecie

Każda osoba w naszym życiu pełni określoną rolę. Szczególnie, jeśli ta osoba ma pewien wpływ na nasze czyny i działania…

Nic nigdy nie zdarza się nam bez powodu, a przypadki nie istnieją. Jeśli w twoim życiu nagle pojawi się dobra osoba, to znaczy, że naprawdę na to zasłużyłeś.

Dotyczy to nie tylko miłości, ale i przyjaźni… Prawda jest taka, że często lekceważymy ten dar. Uświadamiamy sobie, że ta jedna osoba może zastąpić setki innych znajomych, ale nic nie robimy, by jej nie stracić. Nie staramy się zrozumieć, co dzieje się w życiu tej osoby, jej emocje i stan ducha.

A potem w jednej chwili zdajemy sobie sprawę, że ten przyjaciel, partner nagle się od nas oddalił.

Wspaniali ludzie to ci, którzy wchodzą do naszego życia cicho i bez ostrzeżenia. To ci, z którymi chcielibyście zostać na zawsze.

I los nie przypadkowo wysyła wam tych ludzi, to właśnie wy musicie zrozumieć całe piękno ich duszy… Tylko wy jesteście na to zdolni.

Może to być wasz partner, wasza rodzina, przyjaciele. A może wszyscy oni razem. A dlaczego by nie?

Oczywiście, wokół istnieje jeszcze wiele wspaniałych osób, ale ci, którzy was otaczają, są najlepsi.

Znają wszystkie tajemne zakamarki waszej duszy. To właśnie oni będą z wami przeżywać wszystkie wzloty i upadki.

Dla niektórych może się to wydawać prawdziwym darem. Ale ja na waszym miejscu tak bym nie uważała. To regularność: dobro przyciąga dobro.

Wspaniali ludzie mogą pojawić się w naszym życiu całkowicie niespodziewanie i przypadkowo. Ale czy zostaną z nami? To pokaże czas.

W każdych relacjach, nawet w najmocniejszych, są trudności i wyzwania, których nie wszyscy są w stanie pokonać. Relacje to codzienna praca nad sobą. Czasami życie układa się tak, że dobrzy ludzie w naszym życiu pojawiają się tylko na chwilę.

Wspaniali ludzie i ludzie przelotni

Naukowcy z Kalifornii przeprowadzili interesujące badanie, które potwierdziło znaczenie przyjaźni także dla zdrowia. Trwało ono około dziewięciu lat. Wyniki zaskoczyły wszystkich: obecność obok ludzi, z którymi zawsze możemy podzielić się naszymi lękami, wątpliwościami, dobrymi i złymi wiadomościami, którzy zawsze nas wspierają – znacznie zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia, infekcji i innych dolegliwości.

Dlatego powinniście zrozumieć, że wasze dobrostan i stan zdrowia bezpośrednio zależy od tych, którzy was otaczają. Wokół was powinny być szczere i mocne relacje, które nie zatruwają życia. I niech ich nie będzie tak wiele: liczy się jakość, a nie ilość.

Ale trudność polega na tym, że takich ludzi jest naprawdę trudno znaleźć. Wszystko jednak zależy od nas: jak tylko będziemy troskliwie odnosić się do otoczenia, dobrzy ludzie na pewno odpowiedzą.

Ludzie przychodzą i odchodzą, a dusza pozostaje

W naszym życiu są przyjaciele, którzy przychodzą i odchodzą, ale dusza pozostaje z nami na zawsze. Nie ważne, jak bardzo byśmy chcieli, niektórych ludzi nie da się zatrzymać. To normalne, że w naszym życiu pojawiają się nowi ludzie, a starych przyjaciół coraz rzadziej widujemy. Niektórzy z nich mogą nawet całkowicie zniknąć z naszego życia.

Ale to nie znaczy, że musimy ich zapomnieć. Warto pamiętać o tych, którzy kiedyś byli dla nas ważni, nawet jeśli już nie są obecni w naszym życiu. Czasami wystarczy tylko pomyśleć o tych osobach, by poczuć się lepiej.

Pamiętajcie: jeśli w waszym życiu są wspaniali ludzie, to znaczy, że na to zasługujecie. Dlatego doceniajcie ich obecność i nie pozwólcie, by odeszli bez powodu.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *