Nie zmuszajcie swoich ukochanych do zbyt długiego oczekiwania…

Erich Maria Remarque napisał: “Oczekiwanie zżera duszę”.

Dlatego zawsze trzeba pamiętać o tym. Szczególnie dotyczy to miłości. Osoba zakochana zasługuje na szacunek, ciepło, czułość i nie powinna znosić lekceważenia. Cierpliwość może czasem dojść do granic, a osoba może nigdy nie doświadczyć dobrego traktowania.

To się dzieje niezwykle często, dwie osoby spotykają się, zakochują się i wszystko układa się dobrze, rozwijają się związki, aż nadchodzi czas podjęcia poważnej decyzji. Wtedy jeden z partnerów zaczyna wycofywać się, zastanawiać się, czy dokonał właściwego wyboru, wyraża niechęć do tworzenia rodziny.

I tak kończy się sytuacją, w której jeden z partnerów musi czekać, aż drugi uporządkuje swoje własne “demony”. To, co czuje ta osoba, która musiała czekać na “wyrok”, można sobie tylko wyobrazić…

Cierpliwość również ma swoje granice, niezależnie od siły miłości. Wydaje się, że miłość zmusza nas do wytrwania i czekania przez lata, ale naprawdę jest to męczące. Uczucia gasną i tlić się z dnia na dzień. Im dłużej partner zastanawia się nad swoimi zamiarami, tym mniej druga osoba ma ochotę budować z nim związek.

I oto, gdy cierpliwość się wyczerpie, ta osoba, która stale czekała jak wierny sługa, odwraca się i odchodzi. Ona lub on dla siebie postanowiły: “Dostateczne jest słodkich obietnic i próśb”, zrozumieli wtedy, że zasługują na lepsze traktowanie, chcą być cenieni i kochani.

Psychicznie wykańczające jest czekanie na osobę, która nie wie, czy chce być z wami czy nie. Podświadomie człowiek po prostu zdaje sobie sprawę, że traci czas na osobę, która tego nawet nie zasługuje, bo może odejść w każdej chwili.

I oto paradoks: kiedy jeden z partnerów podejmuje taką decyzję, drugi zaczyna rozumieć, jak błąd popełnił. Nie bez powodu mówi się, że zaczynamy doceniać dopiero wtedy, gdy tracimy.

Nie możecie zmusić nikogo do wiecznego czekania, dopóki nie zdecydujecie się. Byłoby naiwnością liczyć na to, że ktoś będzie was czekał tylko dlatego, że was kocha. Albo odrzućcie wszelkie wątpliwości, albo po prostu uwolnijcie swojego partnera. Trzymanie go w niepewności to nie fair. Ranić i męczyć go.

Wątpliwości zabijają uczucia. Wyobraź sobie na chwilę, że tej osoby nie ma w twoim życiu: czujesz ulgę czy smutek? To będzie odpowiedzią na twoje pytanie. Jeśli nie potrafisz wyobrazić sobie życia bez niej, po prostu zrób ten wybór.

Czy spotkałeś się z taką sytuacją?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *