Kim jest babcia? Z wypracowania uczennicy trzeciej klasy

Uroczy, naiwny i głęboki wypracowanie dziecka o babci. Dzieci nie przestają zadziwiać zdolnością dostrzegania najważniejszych rzeczy. Patrzą na świat bez ograniczeń i od razu ustalają właściwe priorytety:

„Babcia to kobieta, która nie ma własnych dzieci. Bardzo lubi być blisko małych chłopców i dziewcząt, którzy są dziećmi zupełnie innych ludzi. Dziadek to ta sama babcia, tylko że mężczyzna. Babcie nie pracują, po prostu przychodzą do nas w gości. Już są starsze, więc nie mogą się z nami bawić w chowanego. Ale mogą zabrać nas na karuzelę.

Kiedy spacerujemy z nimi po parku, często się zatrzymują, by popatrzeć na różne rzeczy, na przykład na jesiennie liście czy gołębie. Nigdy nie mówią: „Poruszaj się szybciej”. Noszą przezroczyste okulary i potrafią wyjmować zęby.

Babcie wiedzą odpowiedzi na wszystkie pytania „Dlaczego psy nie lubią kotów?” czy „Dokąd lecą ptaki”. Kiedy czytają nam bajki, niczego nie pomijają i nie mówią, że już znamy tę historię. Każda dziewczynka i chłopiec chce mieć babcię, bo to jedyne dorosłe na świecie, które zawsze mają czas dla dzieci”.

Czy podobała wam się opowieść dziewczynki?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *