Co powinna zrobić młoda dama, gdy jej mąż nagle zaczął się starzeć?

Różnica wieku kiedyś była przeszkodą dla wielu par, które obawiały się potępienia ze strony otoczenia. We współczesnym świecie stereotypy z tym związane schodzą na drugi plan. Jednak ważne jest, by być świadomym wszystkich ryzyk, gdy decyduje się na taki związek. W końcu okres zakochania prędzej czy później minie, a mogą pozostać takie problemy, jak brak wspólnych tematów, różne cele czy kompleksy związane z wyglądem zewnętrznym.

Mam przyjaciółkę, która kiedyś zakochała się w mężczyźnie o 15 lat starszym od siebie. Podobało jej się być słabą damą, o którą zawsze się troszczą. Wojtek był naprawdę opiekuńczy, uważny i dobrze wychowany.

Podobnie jak Izie, podobało jej się, że jej wybranek już osiągnął sukces i stanął mocno na nogach. Czy znajdziesz takiego kawalera wśród rówieśników? Dlatego przyjaciółka nawet nie wahała się w swoim wyborze, gdy wychodziła za mąż za Wojtka.

Od tego czasu minęło 15 lat małżeństwa. Teraz Iza jest piękną damą w kwiecie wieku. Zrealizowała się i jest gotowa dalej podbijać świat. Natomiast jej mąż zestarzał się: włosy stały się siwe, a na twarzy pojawiły się zmarszczki. Ludzie dokładnie przyglądają się ich parze, zastanawiając się, czy to ojciec z córką, czy bogacz z kolejną pasją.

Idze nie podobają się potępiające spojrzenia, ponieważ wiele osiągnęła własnymi siłami. Jeszcze bardziej smuci ją fakt, że nie udaje im się mieć dziecka. Choć kobieta nic na ten temat nie mówi, w głębi duszy obwinia o to męża.

Oczywiście, każdy związek ma prawo do istnienia, niezależnie od wieku partnerów. Jednak bez wspólnych zainteresowań, dobrego życia intymnego, podobnych planów i celów nic z tego nie będzie. W końcu to one są podstawą każdego mocnego związku. Niestety, ludzie z dużą różnicą wieku często nie mają nic wspólnego. Jeśli na początku łączy ich uczucie zakochania i euforia z nowych relacji, to z czasem wszystko mija, a pozostają różne poglądy i pragnienia.

A jak wy się odnosicie do dużej różnicy wieku między partnerami? Czy takie związki mają prawo do istnienia i czy mogą być naprawdę szczęśliwe?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *