Teresa uważała się za idealną teściową, dopóki pewnego razu nie wróciła z daczy wcześniej, niż oczekiwała synowa

Czasami wydaje się nam, że idealnie budujemy relacje z innymi ludźmi. Ale prawdziwym odkryciem może być niespodziewane otrzymanie od nich informacji zwrotnej. Okazuje się, że każdy ma swoje rozumienie idealnych relacji. Bardzo pouczającym przykładem może być historia Teresy, która uważała się za wzorową teściową.

Teresa miała ciężkie wspomnienia z życia w rodzinie męża. Po ślubie musiała przez 5 lat mieszkać w domu z teściową. Była to surowa, niekulturalna kobieta, która mogła nawet pociągnąć za włosy, jeśli coś nie było po jej myśli. Kiedy młoda para otrzymała mieszkanie w akademiku, to wydawało się szczęściem.

Jedno ratowało – mąż był wspaniały i pracowity. Później zbudowali własny dom, wychowywali syna. Kiedy nadszedł czas, aby ożenić go, Teresa postanowiła, że będzie idealną teściową i będzie traktować synową jak własną córkę.

W domu było wystarczająco miejsca, więc młodzi zamieszkali razem z rodziną.

Na weselu Teresa zapłakała i powiedziała synowej, że od teraz staje się dla niej córką. I tak było. Teściowa we wszystkim wspierała młodą kobietę, pomagała radą. Nie udały się ciasta – nauczyła, jak zagniatać ciasto, pojawiły się smugi na szybie – podpowiedziała, że należy dodać do wody ocet, żurek wyszedł kwaśny – zdradziła swoje kulinarne sekrety.

Jeśli nowożeńcy się kłócili, Teresa nigdy nie ingerowała. Synowi mogła coś powiedzieć później, ale synowej – nigdy.

Wszystko odwróciło się do góry nogami, kiedy teściowa pojechała na działkę, ale zapomniała przy tym okularów do czytania. Ponieważ planowała spędzić cały weekend w domku letniskowym, Teresa zdecydowała się wrócić.

W domu została synowa, która w momencie powrotu teściowej rozmawiała z kimś przez telefon. Nie usłyszała pukania do drzwi, więc kontynuowała rozmowę, kiedy Teresa już weszła do korytarza. Okazała się mimowolnym świadkiem rozmowy synowej z przyjaciółką.

Synowa narzekała, że jej życie w domu teściów jest bardzo trudne, ponieważ teściowa wtrąca się we wszystkie jej sprawy z mężem, ciągle poucza i wszędzie pcha swój nos.

Teresa nawet o okularach zapomniała. Stała w korytarzu, a łzy zasłaniały jej oczy. Było jej bardzo przykro, że z ust synowej wyszła w obrazie kłótliwej teściowej, która utrudnia życie.

Teresa cicho wróciła i pojechała na działkę. Mąż domyślił się, że coś się stało, ale uznał to za “kłótnie kobiet”. A Teresa została sama ze swoimi myślami. Co poszło nie tak, dlaczego w oczach swojej synowej stała się złą teściową

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *