Wystawiłem żonę z domu na rzecz mojej matki! Nie wierzysz? Przeczytaj tę historię – Alina nie dała mi innego wyjścia

W zeszły czwartek wracałem do domu z pracy, zajrzałem jeszcze do sklepu po zakupy, potem przygotowałem zapiekankę z ziemniaków i czekałem na męża. Ku mojemu zdziwieniu, wrócił nie sam, ale z moją mamą. Byłem bardzo zdziwiony, ponieważ moja matka w tym czasie przebywała na leczeniu w naszym miejskim szpitalu. Mąż przyprowadził ją ze sobą z torbą pełną rzeczy i powiedział:

  • No, zabrałem twoją mamę. Wypisali ją dzisiaj ze szpitala, są tu jej rzeczy, które trzeba wrzucić do pralki. Dopóki matka jeszcze potrzebuje opieki, będzie mieszkać u nas. Myślę, że nie będziesz miał nic przeciwko, prawda?

Byłem zszokowany, że podjął taką decyzję bez mojej zgody. Sytuacja ta w ogóle mi się nie podobała. Dopiero co kupiliśmy mieszkanie, pracujemy na pełnych etatach, wracamy wieczorem do domu i chcemy mieć chwilę tylko dla siebie. A tu chora matka będzie leżeć w sąsiednim pokoju? Żadnej romantyki, żadnego odpoczynku, tylko dodatkowe kłopoty. Nie byłam na taką sytuację w ogóle przygotowana.

Spojrzałam na matkę i powiedziałam:

  • Jak zawsze, potrafisz wszystko zepsuć! Dopiero co wszystko zaczęło się układać, a ty z twoimi problemami. Chcesz, żebym była twoją służącą? A może w ogóle nie wyjdziesz stąd?

Następnego dnia nie spieszyłam się do domu, po pracy odwiedziłam przyjaciółkę i porozmawiałam z nią. Wróciłam później niż mąż. W domu unosiły się zapachy – mama gotowała obiad, a mąż leżał w pokoju i oglądał wieczorny program informacyjny. Obok niego stała walizka i bilet na pociąg.

Zdziwiłam się nieco i zapytałam:

  • A dlaczego te rzeczy są tu? Dlaczego mama nie wyjechała?

A on odpowiedział:

  • Mama nigdzie nie wyjedzie. Jak mówiłem, że jej jeszcze potrzebny pobyt obok szpitala, to ty jedziesz na wieś. Może tam zrozumiesz swoje zachowanie. Zastanów się nad swoim postępowaniem. Jesteśmy małżeństwem, mamy dzieci do wychowania, a teraz zastanawiam się, czy będziesz dobrą matką. Jesteś egoistką, a mi jest przykro patrzeć na to wszystko. Jedź na wieś i przemyśl to.

Nie oczekiwałem takiej odpowiedzi, czułem się zdradzony. Wydawało się, że mnie w ogóle nie kocha. Byłem obrażony, ale wziąłem urlop i rzeczywiście pojechałem na wieś, aby przemyśleć wszystko. Z czasem uraza minęła, zaczęłam przeglądać stare zdjęcia z dzieciństwa, na których jestem z mamą, jak mnie delikatnie przytula, jak zawoziła mnie nad morze pomimo ograniczonych środków. Mimo że mieliśmy niewiele, to miałam piękne sukienki i zabawki.

Nagle zaczęło mi brakować mamy i męża. To są dwie najbliższe mi osoby, a ja w pośpiechu za pieniędzmi zapomniałam, jak ważne jest docenianie. Było mi wstyd. Podziękowałem mężowi, że zwrócił moją uwagę na moje błędy.

Kupiłem bilet na pociąg do domu, po drodze zrobiłem zakupy w centrum handlowym, kupiłem różne przysmaki i zarezerwowałem kolację w restauracji. Postanowiłem spędzić wieczór w gronie najbliższych.

Co myślicie na ten temat?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *