“Dopóki człowiek czegoś pragnie, jest żywy”. Nigdy nie odkładaj swoich pragnień na ostatnie miejsce!

Ona płakała gorzko i pragnęła, aby matka ją przytuliła. Mama była zajęta. Łzy lały się strumieniami, ale matka nie miała czasu. Przestała płakać. Grzeczna dziewczynka.

Pragnęła mieć zwierzątko w domu, ale rodzice nie mieli środków, żeby je utrzymać. Przestała pragnąć. Posłuszna dziewczynka.

Marzyła o nowej lalce, ale mama nie miała pieniędzy. Przestała o niej marzyć. Rozumna dziewczynka.

Chciała spędzać czas z mamą, ale ta była zajęta swoimi sprawami. Przestała chcieć. Wygodna dziewczynka.

Chciała wyjść za mąż i przeprowadzić się do obiecującego miasta, aby zmienić swoje życie. Nic z tego nie wyszło. Przyjęła to. Posłuszna dziewczyna.

Chciała mieć dzieci, ale nie było kogoś, kto mógłby je jej urodzić. Zaakceptowała ten fakt. Bystra dziewczyna.

Chciała wyjechać za granicę, ale nie było nikogo, kto mógłby opiekować się starą matką. Została. Troskliwa córka.

Chciała udać się w ciepłe kraje, ale praca nie pozwalała jej wziąć urlopu. Przyjęła to. Pracowita dziewczyna.

Pewnego dnia obudziła się i zrozumiała, że już niczego nie pragnie. Absolutnie niczego. Po co w ogóle pragnąć, skoro i tak niczego nie dostajesz? To stało się dla niej czymś normalnym.

Wkradła się w nią depresja. Przyjaciółki przekonywały, że to nic złego. A w ogóle, nie mieć żadnych oczekiwań, to przecież wspaniale! Bo kiedy ludzie nie dostają tego, czego pragną, to bardzo się rozczarowują. A w jej przypadku nic nie mogło zepsuć nastroju.

Jednak straciła apetyt. Bardzo schudła. Wyblakła. Jej życie stało się istnieniem. Puste i bezcelowe.

Pewnego dnia w sklepie spotkała chłopca. Maluch gorzko płakał i błagał swoją mamę o zabawkę. Miał właśnie napad histerii, a w dziewczynie pociągnęły łzy. Wreszcie przypomniała sobie, że kiedyś w dzieciństwie marzyła o lalce. Nadeszła pora spełnić swoje życzenie!

To myśl ją zainspirowała. Zaczęła myśleć o tym, o czym jeszcze marzyła, i realizować swoje dawne marzenia.

W drodze do sklepu uśmiechała się do przechodniów i cieszyła się ciepłym promieniowaniem słońca. Wydawało się, że wróciło do niej pragnienie życia.

Kochajcie siebie i troszczcie się o siebie – to niesamowicie ważne. Róbcie to, co sprawia wam radość. Wypełniajcie swoje życie treścią, szczęśliwymi chwilami i energią. Zasługujecie na opiekę, szacunek i możliwość spełniania swoich marzeń.

A wy dbacie o swoje wewnętrzne dziecko?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *