Jej – 18, jemu – 28, mamie – 38. Kiedyś przekazała mu nóż przez stół. Zjedli obiad

Matka miała 32 lata, kiedy wyszła za mąż za 22-letniego chłopaka, a w dodatku miała córkę z poprzedniego małżeństwa, która niedawno skończyła 12 lat. Nie sądziła, że jej mama w końcu wyjdzie za niego za mąż, ale wczoraj usłyszała tę wiadomość. Jak to mogło się stać? Dziewczynka od razu pobiegła do swojego pokoju i zamknęła się tam.

Matka nie rozumiała, co się dzieje, prosiła córkę, żeby wyszła, zaproponowała wspólny wyjazd do kina, ale nie otrzymała odpowiedzi. Dziewczynce nie chciało się ani na atrakcje, ani do kina, ani na przekąski. Po prostu leżała na kanapie i płakała. Później była zalana łzami i zasnęła. Nie mogła się przyzwyczaić do tej sytuacji, zaczęła być niegrzeczna wobec matki i patrzeć na nią z pogardą.

Nawet krewni próbowali z nią rozmawiać, ale ona się nie poddawała, uciekała z domu. Pewnej nocy przesiedziała na schodach w sąsiednim budynku, a potem zamarzła i poszła do cioci – młodszej siostry matki.

Dziewczynka już zjadła i ogrzała się, kiedy matka przyszła po nią. Nie była sama, a na oczach dziewczynki pojawiły się od razu łzy. I tak wrócili do domu we trójkę. Dziewczynka patrzyła na matkę – jej profil był już stary, a on – bardzo przystojny.

To właśnie w tym okresie młody mąż matki zniknął na cały miesiąc po raz pierwszy. Dziewczynka była szczęśliwa, wszystko było takie jak wcześniej, nawet nie pytała matki, co się stało, była jej obojętna. Nawet ich relacje stały się cieplejsze… Ale później wrócił znowu. Tym razem – na zawsze.

Dziewczynce przyszło się pogodzić z tym, że tym razem zostanie na zawsze.

Jej – 18, jemu – 28, mamie – 38. Zjedli obiad. Młoda piękność przekazała nóż swojemu przyrodnimemu ojcu i trochę dłużej trzymała swoją rękę w jego dłoni, w tym momencie spojrzeli sobie wprost w oczy. Matka zobaczyła ten moment, zbledła i opuściła głowę, dokończyli obiad w milczeniu.

Pewnego dnia, kiedy matki nie było w domu, dziewczyna podszła do młodego ojca i oparła się czołem o jego szerokie ramiona. Mężczyzna najpierw zastygł, a potem odsunął pasierbicę i poprosił, żeby już tego nie powtarzała. Och, co się wtedy zaczęło, dziewczyna zaczęła krzyczeć na całe mieszkanie:

  • Dlaczego? Co ty w niej widziałeś? Ona jest już stara! Czy nie widziałeś jej zmarszczek na szyi, jej zawsze zmęczonej twarzy? Po co ci to wszystko.

Młody mężczyzna przyniósł szklankę z zimną wodą, przykrył dziewczynę kocem, a sam wyszedł z pokoju, zatrzasnął drzwi. Nie mogła uwierzyć, że właśnie ją odrzucił. Czuła się okropnie, jak można było zignorować taką piękność?

Przez ten cały czas była w nim zakochana, często przychodził do niej we śnie… Po ostatniej rozmowie matki młody mąż nie wracał już do domu, wrócił po kilku dniach w momencie, kiedy dziewczyna piła herbatę i pisała notatki w kuchni. Przyszedł i usiadł naprzeciw niej, wtedy wszystko w jej wnętrzu się odwróciło.

Najpierw długo patrzył jej w oczy, a potem zaczął rozmawiać. Powiedział, że ją kocha, tę małą kapryśną dziewczynkę, że zna jej upadki, pragnienia, że zawsze będą dobrymi przyjaciółmi, i że zawsze może na niego liczyć.

Te słowa, jakby wrzuciły ją na ziemię: naprawdę, czego chciała od niego?

Minęły miesiące, zadzwonił do niej i powiedział, że matka jest chora. Natychmiast zadzwoniła do matki, która miała przemęczony głos. Mówi, że córeczko, czy wybaczyłaś mi za niego? Przez całe życie wiedziałam, że ci się podoba, nie chciałam sprawiać ci bólu. Przepraszam, że wszystko tak się potoczyło. Córka natychmiast zmieniła temat rozmowy. Powiedziała, że przyjedzie na weekend.

Przyjechała. Nie zdążyła już do matki. Stał w korytarzu szpitalnym z pustymi oczami. Nawet w takiej okropnej sytuacji nadal był przystojny. Spojrzał na nią, a potem odwrócił się w okno…

Pożegnawszy się z matką, wrócili do mieszkania. Przenosiła wszystkie rzeczy, sprzątała, a on siedział tylko w swoim pokoju. Później poszedł do pracy, wracał późno, chudł, praktycznie nie jadł… Pewnego dnia przebrała się w sypialni swojego ojczyma, a wszędzie pachniało perfumami matki, na komodzie – ich wspólne zdjęcia, na poduszce – zdjęcie matki… Serce zaczęło ją boleć, a łzy napłynęły do oczu. Nagle wybiegła stamtąd, jakby ją oparzono…

Nie spodziewała się, że tak go to zaboli.

Pomyślała, że nigdy i tak niczego nie zrozumie…

Podobała się Ci ta historia?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *