W wieku 50 lat moja znajoma spakowała swoje rzeczy i odeszła od męża. Obecnie jest samotna. Nawet nie utrzymuje kontaktu z własnymi dziećmi

Od młodych lat moja babcia zawsze mówiła mi, że nie warto zwlekać z małżeństwem, ponieważ książęta nie starczą dla wszystkich. Aby być wybraną, trzeba umieć sprzątać, gotować, wychowywać dzieci, dobrze wyglądać i jeszcze zarabiać na życie. Z jednej strony rozumiem babcię, że kobieta powinna umieć wszystko, ponieważ wtedy nie będzie tak bardzo zależna od mężczyzny. Ale kiedy możesz sama sobie poradzić ze wszystkim, po co wtedy mężczyzna?

Głównym motywem kobiet po 40. roku życia, które opuszczają rodzinę, jest pragnienie spokoju. Są tak zmęczone, że po prostu próbują uciec od tej rutyny, nie chcą już dłużej obsługiwać męża. Czasami takie kobiety zrywają nawet kontakty z rodziną, ponieważ nie spieszą się już na pomoc ani na rozmowy telefoniczne. Ale czy nie rozumiesz, że ta kobieta po prostu pragnie spokoju?

Motywacja do samotności

“Wszystkie moje młode lata były poświęcone tylko pracy – wychowałam trzech synów, a mąż często pił i w ogóle nie pomagał. Na moich barkach spoczywała cała ta ogromna gospodarka, wtedy nawet nie mogłam marzyć o nowej fryzurze czy kawie z przyjaciółmi. Do dziś czuję dreszcze na myśl o tych przeklętych latach 90. Moje syny dorastali, każdy miał swoje rodziny, więc postanowiłam nie znosić już męża i po prostu wyrzuciłam go za drzwi. Ale wtedy nie można było mówić o spokoju. Starszy syn zaczął remontować swój dom, więc pomagałam tam. Młodsza synowa urodziła bliźniaki, więc pomagałam jej, robiłam wszystko biegiem.

Potem moja matka zachorowała, i jeszcze przez dwa lata opiekowałam się nią. Po pogrzebie wróciłam do domu, opuściły mię ręce, i zrozumiałam, że nawet nie mam siły wypłakać łzy. Po prostu byłam wyczerpana i musiałam odpocząć. Dzieci zaczęły dzwonić, martwić się, co się stało, a ja po prostu nie chciałam z nikim rozmawiać. Mówiłam, że chcę odpocząć. Kiedyś bałaś się samotności, ale teraz dla mnie to raj. Synowa znalazła pracę – szyć lalki do dziecięcego teatru. I bardzo mi się to spodobało. Z każdym dniem wracałam do życia i zrozumiałam, że nie chcę już tak, jak wcześniej. Teraz zajmuję się rękodziełem, odpoczywam, jeżdżę do dzieci w gości. Życie znów nabiera jaskrawych barw” – to tylko jedna z historii kobiet, które odnalazły spokój w samotności.

Życie kobiet

W naszym społeczeństwie kobiety niosą dużą odpowiedzialność za wszystkich: rodziców, mężów, dzieci, a potem wnuków. W takim pośpiechu po prostu nie ma czasu na to, aby pójść na manicure czy po prostu zrelaksować się w łazience. W rodzinie kobieta zapomina o tym, że także zasługuje na odpoczynek, że jest piękna i wciąż może przyciągać spojrzenia mężczyzn. Niestety, to uświadomienie przychodzi z wiekiem, a wtedy kobieta idzie sama, aby dać sobie jeszcze jedną szansę na szczęście… I niech cały świat poczeka. Jak sądzisz, co skłania kobiety do opuszczenia męża po długich latach małżeństwa?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *