O kim kobieta powinna troszczyć się przede wszystkim

Wiele kobiet ma trudne losy, życie stawia przed nimi wiele niepowodzeń, problemów i trudności. Jednak są kobiety, którym znacznie trudniej niż innym – te, które mają trudności w odpowiednim rozdziale swoich zasobów. Nie potrafią one ustawić priorytetów i często poświęcają siebie, żyją cudzym życiem, całkowicie zapominając o własnych potrzebach i pragnieniach. Dlaczego współczesne kobiety powinny przemyśleć swoje podejście do życia?

KOBIECE LOSY W moim życiu często spotykam kobiety, które marnują swoje wewnętrzne zasoby. Po prostu kierują swoją energię w jedno miejsce, oddają się maksymalnie, a przy tym w ogóle nie myślą o odpoczynku. Jednak tak nie może trwać wiecznie, wewnętrzna energia również ma tendencję do wyczerpywania się z czasem. Nie pozwalają swojemu organizmowi ani chwili na regenerację, co prowadzi do kryzysu psychicznego. Ma to różne objawy u każdej z nich: depresja, ciągłe zmęczenie, uczucie niepokoju, problemy w relacjach z bliskimi.

W takich chwilach chce się po prostu uciec od świata, przekształcić się w małą dziewczynkę, zamknąć się w własnym pokoju i schować się pod kołdrą. Wszystko to wydaje się jak bajka, którą kiedyś opowiadała mi moja babcia. Księżniczka mieszkała w zamkniętej wieży, obok niej byli surowi rodzice, a wspaniały książę, do którego była zakochana, mieszkał w innym królestwie… Nic nie cieszyło księżniczkę w zamkniętej wieży, dlatego postanowiła uciec. W tym pomagali jej baśniowi pomocnicy, którzy chcieli otrzymać od księżniczki swoją zapłatę. Jedni chcieli piękności księżniczki, inni jej młodości, trzeci jej werwy. Dziewczynie udało się dotrzeć do ukochanego księcia, ale kiedy to się stało, przemieniła się w bezradną staruszkę. Książę kochał ją taką, jak była, ale niestety szczęście nie trwało długo: kilka dni po ucieczce z wieży księżniczka zmarła.

Dlaczegoś współczesne kobiety przypominają mi tę księżniczkę. Nie myślą o sobie, starają się zadowolić wszystkich dookoła. Oddają się całkowicie swoim dzieciom, pogrążając się w macierzyństwo. Jednak z czasem dzieci dorastają i stają się samodzielne, a matka staje się zbędna. Bardzo często wtedy zaczynają robić wyrzuty synowi czy córce, że ci poświęcają jej zbyt mało uwagi.

Ale to trzeba było zrozumieć od samego początku: dzieci w końcu wyrosną i zaczną żyć własnym życiem, dlatego póki są jeszcze małe, nie warto zapominać o sobie. Kobiety to nie tylko matki, więc mają także prawo do czegoś własnego: pasji, pracy, przyjaciół.

Albo kobiety, które cały dzień sprzątają, a potem idą posprzątać mieszkania swoich dzieci. Przygotowują coś do jedzenia, starają się, a potem rozczarowują się, gdy nie dostają podziękowań. Ale kto wam prosił? Już zapomnieliście, jak to jest czerpać przyjemność z życia, żyjecie tylko na kredyt. Domowy bohateryzm nigdy nie zostaje wynagrodzony.

Są także idealne żony, które pracują od rana do wieczora, obsługują męża, dzieci, a przy tym nie mają prawa wyrazić swojego niezadowolenia. Zazwyczaj jeszcze często powtarzają “sam zrobię”, żeby nie zawracać głowy bliskim. Dziś macie dużo siły i energii, żeby wszystko robić samodzielnie, ale czy jesteście pewne, że tak będzie jutro? Człowiek to nie maszyna, wcześniej czy później będziecie wyczerpane, a nikomu nie przyjdzie do głowy, że możecie potrzebować pomocy, bo wszyscy przyzwyczaili się, że samodzielnie sobie radzicie.

Później rodzice, mąż, dzieci, przyjaciele dojdą do wniosku: po co pomagać temu, kto tyle razy odmawiał pomocy? Po co pomagać temu, kto zawsze wszystko robił sam?

Drogie kobiety, nie poświęcajcie się samym sobie, bądźcie dla siebie delikatne i kochajcie siebie. To nie zaszkodzi waszym bliskim, wręcz przeciwnie – umocni wasze relacje z nimi, bez nieporozumień i urazów.

Czy często poświęcacie siebie w imię dobra rodziny?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *