Na wszelki wypadek: Mądre rady dla dojrzałych kobiet oparte na osobistym doświadczeniu

Bardzo trudno pogodzić się z faktem, że młodość została już za nami.

Patrząc w lustro, duszę ogarnia strach: każda nowa zmarszczka świadczy o tym, że zbliżamy się do jesieni życia: dni stają się krótsze, temperatura niższa, liście żółkną… Dzieci już dorosłe, każde z nich żyje swoim życiem. Ale jak powitać ten czas z uśmiechem i godnością, nie smucąc się nadmiernie?

Dla was przygotowaliśmy zbiór rad od dojrzałych kobiet, którymi warto się kierować dla zachowania szczęścia, pomimo upływu lat.

Nie pouczaj Nie trzeba pouczać wszystkich dookoła, nawet jeśli widzisz, że twoi bliscy popełniają błędy. Po prostu przypomnij sobie swoją młodość i jak reagowałaś na cudze pouczenia.

Nie staraj się pomagać Pomagaj tylko wtedy, gdy cię o to poproszą. Nadmierna troska, nawet z najlepszych intencji, może męczyć i wywoływać agresję. Nie zawsze trzeba wyrażać miłość czynami, czasem wystarczą słowa.

Nie narzekaj Nikt nie chce przemienić się w starszą panią przed blokiem, która cały czas siedzi na ławce i skarży się na swoje życie. Aby uniknąć takiego losu, trzeba pilnować swoich słów i myśli teraz.

Podziękowanie od dzieci Nie trzeba oczekiwać ciągłych podziękowań od dzieci: niewdzięcznych dzieci nie ma, są tylko rodzice, którzy po prostu pragną uwagi. Również proszenie wnuków o nazywanie cię imieniem jest dziwne, pozwól im mówić do ciebie jak do babci.

Nie wydawaj ostatnich pieniędzy Wydawanie pieniędzy na stałe procedury, które niby mają ci pomóc zachować młodość, jest bez sensu. I tak dostaniesz to, na co zasługujesz po wszystkich tych latach. Lepiej zaakceptować swój wiek i kupić wycieczkę nad morze. Pozytywne emocje ożywią cię lepiej niż drogie maseczki.

Mądrość kobiety – nie patrz w lustro Trzeba przestać się patrzeć w lustro i szukać niedoskonałości. Lepiej zaakceptować swoje ciało i wkładać wysiłek w to, aby wyglądać elegancko.

Szanuj swojego męża Nawet jeśli z przystojniaka zamienił się w pomarszczonego zrzędliwego staruszka. On nadal jest twoim ukochanym, dla którego jesteś całym światem. To właśnie teraz mężczyzna najbardziej potrzebuje ciebie. I nie zapominaj, że to tylko on pamięta cię jeszcze młodą i pełną sił.

Nie próbuj za wszelką cenę dogonić czasu Trzeba pogodzić się z przemijaniem lat i nauczyć się płynąć z nurtem. Trzeba uczyć się tego, co teraz jest dla ciebie ważne, a nie trzymać się rzeczy z poprzedniej epoki, które straciły swoją aktualność.

Nie win się za nic Nie trzeba się obwiniać za to, co się stało. Przeszłość powinna pozostać w przeszłości.

Zachowaj godność Godność to najcenniejsze, co mamy. Nie trzeba pozwalać emocjom zapanować nad sobą. Najpiękniejsze, co może mieć dojrzała kobieta, to mądrość i umiar.

Czy zgadzasz się z tymi zasadami?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *