Im więcej o tobie plotkują, tym lepiej się czujesz

Oprawiają cię, a to świetnie… Niech naprawdę mocno oprawiają. Im więcej o tobie mówią źle i plotkują, tym lepiej się będziesz czuł, tym lżejszym stanie się ciężar grzechów, które wszyscy posiadamy, tym dłużej będziesz żył. Ci, którzy cię oczerniają – cóż, niestety, oni będą żyli gorzej. Niestety. Niech plotkują. Niech mówią za twoimi plecami. Spójrzcie sami, jak żyje się tym, którzy sprzątają cudze kości. Czy dobrze żyją? Czy są szczęśliwi? Czy ktoś ich kocha? Nie? A oto dlaczego:

Kiedyś naprawdę myto kości. Istniał taki obrzęd jak “ponowny pochówek” w czasach przedchrześcijańskich. Aby oczyścić osobę, która popełniła grzechy, wykopano jej szkielet i umyto kości. Ręcznie myto każdą kość, aż świeciła. Oczywiste jest, że tą praktyką zajmowali się niegodziwi członkowie społeczeństwa; a kaleki przechodnie, żebracy, gotowi za grosz wykonywać odrażającą i ponurą pracę, już zarażeni chorobami, których już nie bali się ani zaraza, ani trujący trup, ani zmarli… To była robota marginalnych, “straconych ludzi”. Kości zostały umyte, a krewni później ponownie pochowali swojego zmarłego. Teraz jest czysty i oczyścił się z grzechów. Jego grzechy przechodziły na tych, którzy zajmowali się nieprzyjemnym zajęciem.

Więc “mycie kości” w dawnych czasach oznaczało “oczyszczenie z grzechów i karanie za grzechy”, “wzięcie na siebie win i błędów człowieka”. Ciekawe, że podobne przekonanie istnieje w Indiach: ten, kto rozmawia za plecami o człowieku i zmyśla o nim, czyści jego karma. Czyści karma dokładnie tak, jak zabrudza i obciąża swoją.

Ten, o kim mówią, jak w saunie umył się i napiarzył; jest czysty i pełen sił. A plotki wszystkie w brudzie. Ale to ich osobista decyzja – być czyimś “parowozem”.

Obserwuję to cały czas: jeśli cię obelżywają bez powodu, dyskutują, myją kości – czekaj nie na bumerang dla krzywdzących, ale na prezent od losu, nagrodę, pieniądze, awans w pracy. Szczególnie dobrze, jeśli bardzo chorujesz, a na ciebie uderzyli i o tobie rozmawiali. Lub oczerniali. Ponieważ prawdopodobnie szybko wyzdrowiejesz. Ulecisz od choroby.

Gdzie pójdzie choroba – domyśl się sam. Tam pójdzie też bieda, jeśli cię dręczy. Nieszczęście. Zmartwienia. Nie powiem, gdzie i do kogo pójdą. Ponieważ osobiście mnie to nie cieszy. Po prostu opowiadam prawo i zasadę. Ale będziesz jak po saunie, gdy cię dobrze oparzono wiskowym wiązankiem i zmuszono do potu. Jesteś czysty i zdrowy!

Ale nie będę złorzeczyć plotkarzom i agresorom. Z powodu opisanych w tekście powodów. Po co brać na siebie ich grzechy? Nasze własne są wystarczające, takie, jakie mamy wszyscy. Tak więc życzymy im w odpowiedzi wszystkiego najlepszego i nie za bardzo się martwmy. Zazwyczaj w ciągu kilku dni przychodzi rezultat, jeśli zrozumiesz sens zwrotu “myć kości”. Niech myją. Dziękujemy im. Zdrowia, szczęścia, długiego życia.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *