Idąc naprzód po rozwodzie, nie oznacza to szukania kogoś nowego. To znaczy odnaleźć samego siebie

Podążanie naprzód po rozwodzie nie oznacza poszukiwania kogoś nowego. To oznacza odnalezienie samego siebie. Ludzie, którzy uważają, że najszybszym sposobem zapomnienia o bolesnym rozstaniu jest szybkie znalezienie kogoś nowego, gotowego zapełnić pustkę, zawsze istnieli, istnieją i będą istnieć.

Ale związki to nie gra, w której próbujemy wygrać z kimś. Zamiast próbować uciec od samotności, powinniśmy skupić się na leczeniu dusznych ran, zadanych przez rozstanie, a następnie ruszyć naprzód – swobodnie i z gracją.

Oczywiście, nikt nie chce widzieć zdjęć swoich byłych na Facebooku w ramionach ich nowych partnerów, pozostając przy tym samotnym, nadal nie otrząsnąwszy się z konsekwencji rozwodu, i zazdrościć im ich szczęścia.

Wszyscy pragniemy czuć się kochanymi i pożądanymi, i to jest całkowicie naturalne. Jednak gdy zaczynamy mierzyć szczęście tym, czy mamy romantycznego partnera, prowadzi to tylko do nowych problemów.

Jeśli postawiłeś kropkę w związku z byłym partnerem – to jeszcze nie oznacza, że musisz natychmiast rzucać się w ramiona kogoś innego, kogoś, bez względu na to kogo. Wcale nie jesteś zobowiązany natychmiast wracać do randek i poszukiwania nowego partnera, jeśli nie jesteś do tego gotowy. Nowa miłość, szczęśliwe małżeństwo i bezpieczne życie do starości zdecydowanie nie zawsze z gwarancją uleczenia twoich dusznych ran. Nie. To nie działa tak.

Pozostawienie nieudanych relacji za sobą oznacza powrót do samego siebie i własnego życia. Oznacza inwestowanie czasu i wysiłku nie w kogoś, ale w siebie. Oznacza podążanie za swoimi marzeniami i pragnieniami. Oznacza dbanie o siebie. Oznacza rozwijanie się i ciągłe uczenie się nowych rzeczy. Oznacza pogodzenie się z przeszłością, znalezienie miłości i pokojowego ducha we własnej duszy.

Odzyskiwanie po rozwodzie nie ma nic wspólnego z poszukiwaniem kogoś nowego. To przechodzenie do nowej fazy życia – fazy, w której najpierw skoncentrujesz swoją uwagę i troskę na sobie.

Oczywiście, różni ludzie radzą sobie z konsekwencjami rozwodu różnie. Niektórzy potrafią całkowicie zapomnieć o nieudanych związkach dopiero po znalezieniu naprawdę godnego partnera. Inni zaczynają poświęcać całą energię budowie kariery i odnajdują szczęście niezależności.

Każda osoba to unikalna i nieskończenie skomplikowana osobowość, dlatego proces odzyskiwania po rozwodzie różni się dla każdego z nas.

Ale sedno tego odzyskiwania jest jednakowe dla wszystkich – polega na nauczeniu się być szczęśliwym bez “byłych”. I nigdy nie wracać do nich nawet w myślach.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *