W wieku 50 lat mój ojciec postanowił odejść od rodziny. Zdziwienie, ale mama przyjęła tę wiadomość dość spokojnie, choć powiedziała, że pozwoli ojcu odejść pod jednym warunkiem, a mianowicie najpierw wydadzą mnie za mąż, aby przed przyszłymi teściami nie było wstydu. Po roku tata wrócił do rodziny – kalkulacja mamy okazała się słuszna

W wieku 50 lat mój ojciec postanowił odejść od rodziny. I co najciekawsze, nie dlatego, że znalazł sobie kogoś. Po prostu w pewnym momencie wydawało mu się, że życie mija nie tak, jak by tego chciał.

W ogóle przez całe życie tata żył jako bardzo odpowiedzialna osoba, dla niego rodzina zawsze była na pierwszym miejscu, wiele koleżanek i znajomych zazdrościło mojej mamie, że dostała tak wspaniałego mężczyznę.

Nasza rodzina żyła dość zamożnie, mieliśmy własny dom, który rodzice razem zbudowali, mieliśmy samochód, co roku jeździliśmy na wakacje za granicę.

Po swoich 50. urodzinach tata zastanowił się nad swoim życiem i zrozumiał, że zawsze żył tak, jak chcieli inni, a nie tak, jak on sam pragnął. I postanowił to wszystko naprawić, zanim będzie za późno.

Zaczął zmieniać swoje życie od relacji z mamą, powiedział jej, że chce rozwodu. I to po 25 latach idealnego małżeństwa!

Mama przyjęła to spokojnie, co bardzo mnie zdziwiło, ale postawiła tylko jeden warunek – przez rok nie będą dzielić wspólnie nabytego majątku.

Wyjaśniła to tym, że spotykam się z chłopakiem, zaraz ślub, i będzie wstyd przed przyszłymi teściami dzielić majątek. Mama zaproponowała, aby poczekać, aż wyjdę za mąż, a potem już podzielić dom i rozjechać się w różne strony.

Moja mama okazała się bardzo mądrą kobietą. Była pewna, że tata wróci, gdy zrozumie, jak trudno w takim wieku zacząć życie od nowa, a tym bardziej nawiązywać nowe relacje.

I miała rację. Po rozwodzie tata próbował nawiązać nowe relacje, ale wszystkie były nieudane. Bez domu i pieniędzy był nikomu niepotrzebny.

Młodsze dziewczyny szukały korzyści z takich relacji, chciały otrzymywać drogie prezenty i każdego wieczoru wieszać się w drogich restauracjach.

Kobiety w wieku taty chciały stabilności i pewności następnego dnia. Więc po tych nieudanych próbach ojciec wrócił do rodziny.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *