10 potężnych cytatów z Biblii, które zmienią twoje życie na zawsze

Chcę się z tobą podzielić wspaniałymi wersetami z Pisma Świętego, które z pewnością zmienią twoje życie! Jedna zasada: wykonuj to, co tam napisane, i wierz! W niektórych wersetach użyłam współczesnego tłumaczenia.

  1. Kochaj bliźnich

Kiedy Bóg nas pokochał, także my powinniśmy miłować siebie nawzajem. Boga nikt nigdy nie widział: jeżeli miłujemy siebie nawzajem, Bóg w nas mieszka, a Jego miłość w nas.

1 J 4:11-12

Ten werset mówi, że twoje postawienie wobec ludzi określa twoje prawdziwe postawienie wobec Boga. Jak możesz kochać tego, kogo nie widzisz, jeśli nienawidzisz tego, kogo widzisz?

Kochaj ludzi. Troszcz się o nich. Zacznij od dzisiaj od prostego uśmiechu i miłego słowa dla tych, którzy są obok. Wtedy, jak obiecuje Biblia, miłość w twoim sercu będzie rosła.

  1. Kochaj wrogów

Ja zaś wam powiadam: miłujcie waszych wrogów, błogosławcie tych, którzy was przeklinają, dobrze czynią tym, którzy was nienawidzą, i módlcie się za tych, którzy was znieważają i prześladują.

Mt 5:44

Pamiętaj: negatywność generuje negatywność. Jeśli reagujemy na złe rzeczy negatywnie, ogień tylko się rozprzestrzeni. Jedyna szansa, aby go ugasić, to odpowiadać dobrem na zło. I to nie tylko na zewnątrz, ale szczerym, serdecznym sercem.

Pomyśl o tych, którzy cię obrażają, dotykają, zdradzają. Zrozum, że są im gorzej niż tobie, bo jeśli ranią innych, to sami są ranni. Po co obrażać się na tych, których dusza już jest “niepełnosprawna”? Proś Boga o uzdrowienie i światło dla swoich krzywdzicieli, a zobaczysz dziwne zmiany!

  1. Zaufaj Bogu

Nie martwcie się o nic, ale we wszystkim przedstawiajcie Bogu wasze prośby w modlitwie i błaganiu, z dziękczynieniem, a prośby wasze niech będą znane Bogu; i pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzeże serca wasze i myśli wasze w Chrystusie Jezusie.

Flp 4:6-7

Zaufać oznacza nie martwić się. W ogóle. W żadnym stopniu. Wyraź przed Bogiem swoje prośby, potrzeby, pragnienia, i oczekuj odpowiedzi z wiarą! One na pewno przyjdą! Ale jeśli zawsze się martwisz, wątpisz, negujesz siebie i swoje życie, to najczęściej blokuje decyzje Boże dla ciebie.

  1. Wybacz

I kiedy stoicie i modlicie się, odpuszczajcie wszystko, co macie komuś przeciwko, aby i Ojciec wasz niebieski odpustił wam grzechy wasze.

Mk 11:25

Możesz modlić się przez całą dobę, ale jeśli w twojej duszy jest nieprzebaczenie, jesteś odcięty od Bożej łaski, a więc i od Jego błogosławieństw.

Powtarzam jeszcze raz: twoje postawienie wobec ludzi określa postawienie Boga wobec ciebie!

  1. Nie poddawaj się!

Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; pukajcie, a otworzą wam. Bo każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kto puka, temu otworzą.

Mt 7:7,8

Nie poddawaj się w swoich marzeniach, celach, powołaniu, misji! Nie wstydź się prosić, szukać, pukać, domagać się. Taka determinacja prowadzi do wspaniałych rezultatów!

  1. Krzyk duszy

Zawołaj do Mnie, a Ja ci odpowiem i oznajmię ci rzeczy wielkie i niedostępne, których ty nie znałeś.

Jr 33:3

Czasami, aby przejść na nowy poziom życia, musisz szczerze zwrócić się do Boga. Krzyczeć.

Wołać. To, co cię męczy, co jest bolesne, co jest trudne – wszystko to, czego już nie chcesz.

Takie szczere “krzyki duszy” otwierają drzwi do “nieosiągalnego”, do tego, czego wcześniej nie znałeś. Nadejdzie nowe zrozumienie, odkrycie, nowy zwrot. Bóg obiecał, a On nigdy nie kłamie.

  1. Określ swoją miarę

Dajcie, a będzie wam dane; miarą dobrym, natłoczonem, potrzęsionem i przepełnionym, dadzą wam do pazurowania; bo miarą, jaką odmierzacie, taką wam odmierzą.

Łk 6:38

Ten werset jasno mówi, że sam określasz, co otrzymasz w życiu. To, jak mierzysz – tak samo ci odmierzą.

Jak osądzasz coś lub kogoś – tak samo cię osądzą

Będziesz skąpy – nie oczekuj hojności od innych. Ale jeśli jesteś “dawcą” w życiu (czasu, siły, finansów) – to nic dziwnego, że do ciebie wróci jeszcze więcej!

  1. Studiuj Biblię

Zawsze pamiętaj, co napisane jest w tej księdze prawa. Studiuj ją dzień i noc, aby wykonywać wszystko, co w niej napisane.

Robiąc to, będziesz mądry i osiągniesz sukces we wszystkich swoich sprawach.

Joz 1:8

Studiowanie Słowa Bożego zapewni ci sukces we wszystkich obszarach życia.

Prawdziwa mądrość, zrozumienie tego, jak wszystko działa naprawdę, pochodzi właśnie z Biblii.

Chcesz być mądry, skuteczny, szczęśliwy? Zacznij od dzisiaj czytać Biblię, chociażby wiersz dziennie, i zastanawiaj się nad przeczytanym. Twoje myślenie zacznie się zmieniać, a co za tym idzie, jakość życia.

  1. Szukaj pocieszenia u Boga

Cieszcie się Panem, a On spełni pragnienia serca waszego.

Ps 37:4

Kiedy jest źle, bolesno, niedobrze – biegnij do Boga

Jeśli uciekasz do ludzi, alkoholu, narkotyków i innych środków dopingujących – dostaniesz tymczasowy efekt, który w żaden sposób nie wpłynie na rzeczywistość. Ale jeśli zwrócisz się do Boga – gwarantuje to nie tylko głęboką ulgę, ale także spełnienie twoich najskrytszych pragnień!

Tak Bóg ceni twoją komunikację z Nim!

  1. Staraj się najpierw o Królestwo Boże

Szukajcie najpierw Królestwa Bożego i Jego sprawiedliwości, a wszystko to będzie wam dodane.

Mt 6:33

Jeden z moich ulubionych wersetów i zasad życiowych. Kiedy szukamy Boga – wszystko, czego nam potrzeba, zostanie dodane!

Co oznacza szukać Boga? To znaczy dążyć do miejsc, gdzie Jego nie ma (kościół, kazania, pieśni, książki itp.), studiować Jego charakter, pragnąć Jego obecności i postawić Go na piedestale swojego życia.

Poświęcaj czas Bogu, siły, okazuj szacunek i szacunek. Kochaj Go. A wtedy – wszystko zostanie dodane! Potrzebne będzie samo wędrowanie do twoich rąk, jakby płynąc z nurtem

Przed tobą otworzą się odpowiednie drzwi, zawsze będziesz we właściwym miejscu we właściwym czasie. Taki GPS przeznaczenia zostanie włączony.

Wierzę, że te biblijne wersety pomogą ci zrozumieć coś istotnego już teraz. Niech twoje życie się zmieni, a Boża miłość wypełni twoje serce!

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *