Porada mądrej kobiety: 5 rzeczy, których nie można wybaczyć swojemu mężowi, i 5, na które można zamknąć oczy

Relacje między mężczyzną a kobietą nie zawsze mogą być idealne, bez kłótni i pretensji. Uważam, że jeśli w związku wszystko jest bez skazy, to ludzie są po prostu obojętni względem siebie, co jest już nawet gorsze niż wzajemna niechęć. Dzisiaj chcę powiedzieć drogim kobietom o tym, czego w żadnym wypadku nie można wybaczyć mężczyźnie, a na co można zamknąć oczy.

5 rzeczy, których nie można wybaczyć mężczyźnie

  1. Zdrada

Jeśli ktoś was zdradził, ale jednocześnie błagalnie prosi was o przebaczenie i obiecuje, że więcej nie popełni tego błędu, nie warto kontynuować z nim związku. Po pierwsze, mężczyzna może ponownie was zdradzić podczas kolejnej kłótni. Po drugie, nawet jeśli tego nie zrobi, wasze życie zamieni się w ciągłe podejrzenia. Brak zaufania w związku to praktycznie brak samego związku!

  1. Przemoc

Jeśli mężczyzna was kiedyś uderzył, bądźcie pewne, że to się powtórzy. Mężczyzna, który podnosi rękę na swoją drugą połówkę, po prostu nie zasługuje na przebaczenie i szacunek.

  1. Skąpstwo

Chodzi tutaj nie o to, że mężczyzna nie chce kupować wam drogich ozdób czy samochodu, ale o to, że będzie liczył każdy grosz i kontrolował wasze wydatki.

  1. Uzależnienia

Uzależnienia od gier, alkoholu czy narkotyków – tylko niewielki odsetek ludzi może naprawdę na zawsze pozbyć się tych szkodliwych nawyków. W większości przypadków występują ciągłe nawroty. Przemyślcie dziesięć razy przed rozpoczęciem związku z taką uzależnioną osobą i tym bardziej przed zakładaniem z nią rodziny i jeszcze bardziej przed posiadaniem z niej dzieci.

  1. Okrucieństwo wobec dzieci

Nawet jeśli poprzednie punkty dla was nic nie znaczą, jeśli się pogodziłyście, przebaczyłyście i ogólnie postawiłyście krzyżyk na własnym życiu, w żadnym wypadku nie wybaczajcie mężczyźnie okrutnego traktowania dzieci. Nikt nie ma prawa okazywać przemocy wobec dzieci! Pomyślcie o swoich maluchach, czy naprawdę pozwolicie im żyć w atmosferze ciągłego strachu? Przemoc i zło?

5 rzeczy, które można wybaczyć mężczyźnie

  1. Niechlujność

Jeśli zauważacie, że wasz partner jest niechlujny, ale poza tym nie ma żadnych negatywnych cech, to uwierzcie, po prostu nie wiecie, do czego się przyczepić! Z takim mężczyzną można się pogodzić, w czymś go przechytrzyć, no, albo przekonać. To drobnostka, nie warto przesadzać!

  1. Stałe zajęcie

Czasami mężczyzna ma pracę, którą musi wykonywać tam całe dnie. Ale musicie zrozumieć, że jeśli was utrzymuje, wierzycie mu, i jesteście pewne, że naprawdę pracuje, a nie spędza czas z inną kobietą, to warto zaakceptować jego sposób życia.

  1. Zazdrość

Z zazdrosnymi mężczyznami trudno się dogadać, ale można. Po prostu reagujcie na jego podejrzenia spokojnie, nie okazujcie agresji, a wszystko będzie w porządku w waszym związku.

  1. Brak romantyzmu

Nie wszyscy mężczyźni kontynuują zapraszanie swoich drugich połówek na randki i urządzanie ciekawych niespodzianek po zawarciu małżeństwa. Jeśli wasz partner przestał być romantyczny, to po prostu uważa, że to nie ma znaczenia, bo my, kobiety, trochę inaczej funkcjonujemy.

Nie podarował kwiatów? Nie warto obrażać się z tego powodu, mężczyzna prawdopodobnie nie domyśli się przyczyn waszego niezadowolenia. Po prostu powiedzcie partnerowi, że brakuje wam romantyzmu, a on z przyjemnością zorganizuje dla was niespodziankę! Zrozumcie, że mężczyźnie trzeba mówić prosto, co od niego chcecie, co wam się podoba, a co nie. A jeśli będziecie milczeć, nigdy się nie domyśli.

  1. Spojrzenia na inne kobiety

W ogóle nie widzę w tym nic złego. Mężczyzna jest tak zbudowany, że będzie patrzył na inne kobiety. W tym nie ma nic strasznego. Jeśli wam nie zdradza, to niech patrzy, ile mu się podoba, przecież was kocha tylko was!

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *