Dopiero gdy skończyłem 60 lat, zrozumiałem, że o tych 6 rzeczach nawet najbliższym osobom nie należy mówić

Te proste zasady pomogą zachować równowagę życiową i energię, uczynią bardziej odpornymi w sytuacjach konfliktowych. Ale co najważniejsze, nie pozwolą stracić godności i szacunku.

Relacje

O swoich stosunkach z ukochaną osobą lepiej w ogóle nie mówić. Drobne kłótnie zdarzają się wszystkim i nie ma potrzeby, aby inni o tym wiedzieli. Burza dyskusji wśród znajomych jest nieunikniona. Interwencje osób trzecich mogą nasilić konflikt.

Ocena

Jeśli ktoś ocenia czyjeś działania lub życie, niezauważalnie traci swoją energię, gromadzi negatywność, a wszystko to ostatecznie wróci do jego rodziny. Aby chronić swoją przestrzeń osobistą, lepiej nie marnować energii na dyskusje o życiu innych, a zająć się poprawą sytuacji w swojej rodzinie.

Finanse

Ta sfera życia lubi ciszę. O swoich dochodach, nagłych zyskach, premiach czy spadkach można opowiedzieć bliskim bez szczegółów, innym znajomym w ogóle nie trzeba o tym mówić.

Trudności

Ze swoimi trudnościami w życiu lepiej radzić sobie samemu. To osobista lub rodzinna sprawa. Bez względu na to, jak idą sprawy, nie należy wymagać od bliskich i przyjaciół ciągłej pomocy, współczucia. To wygląda na słabość i bezsilność.

Cudzy sekret

Jeśli ktoś okazał zaufanie i podzielił się osobistymi przeżyciami, uczuciami, wydarzeniami, należy koniecznie zachować sekret. W przeciwnym razie nikt nigdy więcej nie zaufa. Potem zdobycie zaufania osoby będzie niezwykle trudne.

Szczęście

O swojej harmonii w rodzinie, z ukochaną osobą itp. nie trzeba krzyczeć na każdym rogu. Zawsze znajdzie się mniej szczęśliwa przyjaciółka, która będzie zazdrościć lub posprzecza zakochanych. Swoje szczęście należy chronić przed zazdrosnymi oczami.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *