Tego nauczyciela mocno irytuje zachowanie współczesnych dzieci. Jego list poparły tysiące ludzi!

Jonas Harrison pracował jako nauczyciel przez około 16 lat, ale w ciągu ostatnich 5 lat zaczął zauważać przerażającą tendencję w zachowaniu dzieci w klasie.

Próbował już wszystkich możliwych sposobów utrzymania dyscypliny, zachęcał i uczył dzieci. Ale pewnego dnia doświadczony nauczyciel zdał sobie sprawę, że ten problem można rozwiązać tylko w domu.

Jonas wykorzystał możliwości internetu, aby poprosić wszystkich rodziców o zaprzestanie robienia tych 3 niebezpiecznych rzeczy w domu. Jego post błyskawicznie rozesłał się na całym świecie.

Oto jego słowa:

“Pracuję z dziećmi od 16 lat i zauważyłem, że mają szczególnie trudności z tymi 3 rzeczami.

№1. Dzieciom trudno w chwilach, gdy im nudno… Potrzebują, aby cały czas coś się działo. Proszę, przestańcie rozpieszczać swoje dzieci. To wcale nie jest niebezpieczne, jeśli czasami jest im nudno.

№2. Spotkałem wielu rodziców, którzy chlubią się tym, że ich dzieci nauczyły się liczyć i czytać jeszcze przed pójściem do szkoły. Nie chcę was rozczarować, ale czytanie i liczenie nauczą się wystarczająco szybko w szkole. Lepiej zamiast tego nauczcie ich od dzieciństwa, jak być dobrym przyjacielem, dzielić się z innymi i dobrze się bawić”.

Jonas był przerażająco zmęczony tym, że stale musi upominać dzieci, które nie chcą dzielić się między sobą materiałami i zabawkami. Także dla niego stało się bardzo trudne zmuszanie dzieci do zrobienia czegoś bez użycia technologii lub czegoś, co jest im niezwyczajne.

Dla dobra samych dzieci i ich przyszłości

Ostatnią (i najważniejszą) rzeczą, o którą Jonas poprosił rodziców, było nauczenie ich dzieci cenić wszystko dobre w ich życiu!

“№3. Trzeci moment to to, że dzieciom trudno wyrażać wdzięczność zarówno innym dzieciom, jak i dorosłym. Niestety, od dzisiejszych dzieci zamiast tego częściej słychać “Czy mogę jeszcze?” lub “Dlaczego tylko jeden?”. Co się stało z “Dziękuję”? Gdzie podziało się to słowo?

Na razie nie mam dzieci, ale kiedy się pojawią, z pewnością nauczę ich jak być przyjaznymi, wyrażać wdzięczność i nie bać się czasami nudy. Kiedy nauczą się tego, wtedy nauczę ich liczyć i czytać…”

Jonas postanowił jeszcze raz przypomnieć rodzicom o życzliwości, wdzięczności, szacunku i innych ważnych cechach, które trzeba zaczynać kształtować od wczesnego dzieciństwa, kiedy dzieci najlepiej przyswajają wiedzę.

Następnym razem, gdy znowu pozwolisz swojemu kapryśnemu potomkowi zbyt długo siedzieć przy telewizorze lub podążasz za innymi dziecięcymi zachciankami, przypomnij sobie słowa Jonas’a i zastanów się, co naprawdę będzie lepsze dla twojego dziecka.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *