Szanująca siebie kobieta nie pogodzi się z pewnymi sprawami i nauczy mężczyznę szanować siebie…

Kobiety często podejmują ustępstwa, aby wspierać swojego mężczyznę. Jednak istnieją granice, których nie powinno się przekraczać. Niedawno zdobyłam zupełnie nowe spojrzenie na postrzeganie znajomości między mężczyzną a kobietą. Rozmawiałam przez telefon z przyjaciółką, gdy szykowała się na randkę z pewnym mężczyzną, który obiecał przyjechać po nią o 19:00.

Kiedy zegar wskazywał 19:15, zapytałam ją, czy nie zamierza zadzwonić do niego i zapytać, gdzie jest. Odpowiedziała: “Nie”.

O 19:45 zapytałam ponownie, czy nie chce do niego zadzwonić. “Nie” – powiedziała znowu i kontynuowała rozmowę ze mną, jakby nic się nie stało.

Około 20:00 zadzwonili do niej do drzwi. Poprosiła mnie o chwilę cierpliwości.

Po 30 sekundach wróciła i znowu rozmawiała ze mną, jakby nic się nie wydarzyło. Zdziwiłam się i zapytałam, czy zamierza iść na randkę czy nie. “Nie” – spokojnie powiedziała.

“Co się stało?” – zapytałam.

“Zapytałam go, za kogo mnie bierze, żeby spóźniać się o całą godzinę. Wrzuciłam mu w twarz jego kwiaty i zamknęłam drzwi”.

Tak, przyznaję, było to trochę teatralne i może zbyt wiele.

Zdecydowanie nie radzę wam robić tego samego, ale jednocześnie podziwiam ją. Nie zaakceptowała postawy, jakby ona lub jej czas nie miały znaczenia. Nie toleruje niegodziwego traktowania ze strony mężczyzny. I daje to do zrozumienia od samego początku.

(Musisz wiedzieć, że ten mężczyzna nie miał wyjaśnień, po prostu się spóźnił).

Moja przyjaciółka zawsze mówi: “Musisz nauczyć mężczyznę, jak się z tobą obchodzić”. I nie mogę się nie zgodzić. Ona uczy mężczyzn, jak traktować ją dobrze od samego początku. I wszyscy powinni postępować tak samo.

Czy znosisz złe traktowanie lub pogardliwe zachowanie? Oto lista rzeczy, których nie powinnaś tolerować. Nie jest to wyczerpująca lista, ale stanowi dobrą podstawę:

  • Relacje 50:50. On pilnuje, żebyś robiła (i płaciła) swoją część.
  • Prosi cię, abyś zapłaciła za pierwsze spotkanie, lub w ogóle za jakiekolwiek. Może to być staromodne, ale jedno to, gdy sama proponujesz podzielić rachunek, a inna sprawa, gdy on oznajmia, że każdy płaci za siebie.
  • Spóźnia się bez uprzedzenia i logicznych wyjaśnień. Albo w ogóle nie przyjeżdża, pomimo obietnic. I to nie ma znaczenia, czy dzwoni następnego dnia czy tygodnia.
  • Ciągle odwołuje wasze spotkania lub przekłada je. Czy jesteś dla niego tylko planem B?
  • Kłamie, gdzie jest i z kim.
  • Upokarza cię swoimi żartami – o twoich zdolnościach intelektualnych lub wyglądzie zewnętrznym.
  • Flirtuje lub otwarcie zerkając na inne kobiety.
  • Nie dotrzymuje obietnic.

I wiele więcej. Najważniejsze to to, co czujesz, gdy twój mężczyzna coś robi. Jeśli cię obraża, dotyka lub poniża, nikt nie ma prawa mówić, że jesteś zbyt wrażliwa. To twoje uczucia, i są ważne.

Znajdź swoją wartość, podnieś ją, nie toleruj lekceważącego traktowania.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *