Kiedy wyszłam za mąż, nie sądziłam, że będę musiała mieszkać z teściową w tym samym domu. A najważniejsze, że nie w jej, tylko w moim.

Dlaczego miałabym tolerować obcą kobietę we własnym mieszkaniu, podczas gdy jej córka żyje sobie radośnie, a o matce przypomina sobie tylko wtedy, kiedy czegoś potrzebuje? Rozumiem, to jest matka mojego męża, ale ma dwoje dzieci, więc obowiązki powinny być podzielone po równo. Nie zatrudniałam się do opieki. Już mi zaczyna brakować sił.

– Próbowałam rozmawiać z Michałem, ale on zachowuje się tak, jakby wszystko było w porządku. Wysłucha mnie, po czym po cichutku wychodzi. Dlaczego to ja mam się opiekować jego rodzicami, karmić ich, sprzątać i czuć się do tego obco w moim własnym domu? Czy założyłam rodzinę i kupiłam mieszkanie po to, żeby mieszkać z rodzicami? I do tego z cudzymi, którzy nie zainwestowali ani grosza w mój dom – moja przyjaciółka Ilona była oburzona.

Jego rodzice przyjechali do nas pół roku temu, bo w ich domu na wsi zaczął się remont. Mieszkają tu sobie i ani myślą wyjeżdżać. Remont się przedłużał, bo nie na wszystko wystarczyło pieniędzy. Ale to jeszcze nie powód, że ja mam to znosić. Pomieszkali u nas przez jakiś czas, więc niech teraz pojadą do córki. Ale im jest żal ich Ewuni, bo ona ma małe dzieci, a ja co? Nie mam dzieci? – powiedziała ze złością.

– A co mówi Michał?

– Co on mówi? Nic. Mówi, że Ewa nie może przyjąć rodziców, bo oni mają tylko dwa pokoje, a my trzy. Ale czy to mnie w ogóle powinno obchodzić? Ona nawet nie dołoży się do jedzenia, a ja przecież muszę ich karmić. Teściowa pieniądze daje swojej córce, a nie mnie. Czyli ja kupuję jedzenie, płacę za rachunki, a oni siedzą na gotowym, a do tego jeszcze rozdają pieniądze. Już by je sobie lepiej odłożyli na starość.

Ilona była bardzo zła i ledwo się powstrzymywała od łez. Naprawdę było mi jej żal. Nie pomyślcie sobie, że jest jakąś okropną osobą – zawsze pomoże w problemach, ale jej teściowie naprawdę przesadzają. Na początku nie miała nic przeciwko temu, żeby z nią mieszkali, ale to miała być kwestia kilku tygodni. Nic dziwnego, że jest oburzona.

Poza tym jej teściowa to nie jest jakaś spokojna kobieta – często się kłóci, próbuje rządzić w domu, krytykuje Ilonę za jedzenie, za porządek. Zawsze mówi, że jej córka lepiej gotuje, ale jakoś u niej nie mieszka, bo będzie Ewuni przeszkadzać. Jest przesadnie zakochana w swojej córce – to jest jej najlepsze dziecko, któremu dałaby gwiazdę z nieba i wszystko, czego zapragnie. Zawsze tak było. Michała rodzice kochali, ale zawsze uważali, że on więcej wytrzyma. Tak samo teraz. Matka nie chce Ewie sprawiać kłopotu, ale synowi to już może. I nie ma też co liczyć na pomoc teściowej – rzadko zaopiekuje się dziećmi, bo mówi, że nie ma czasu albo źle się czuje. Ale kiedy Ewa o coś ją prosi, matka od razu biegnie, bez zastanowienia.

Teściowej często nie smakuje to, co gotuje Ilona – kotlety są przypalone, mięso nieświeże, chleb się kruszy, rosół jest za chudy, a sałatka bez smaku. Ale nie kupi do domu nawet chleba – przychodzi na gotowe. Nic by to nie szkodziło, gdyby nie miała pieniędzy, ale bez problemu oddaje część swojej emerytury Ewie – bo ona potrzebuje bardziej. Ale to, że Michał ją karmi, to już nie jest jej problem.

Z tego powodu w rodzinie często dochodzi do kłótni. Ilona na początku milczała, ale skończyła jej się cierpliwość. Powodem było to, że teściowa uznała, że ​​może zachowywać się w mieszkaniu jak prawdziwa gospodyni. Zaczęła zmieniać zasłony, przestawiać meble, wyrzuciła dywan, który jej się nie podobał i kupiła do domu wiele rzeczy, o które ani Ilona, ​​ani Michał nie prosili. Po prostu robiła, co chciała.

Trwało to do momentu, aż awantura osiągnęła już taką skalę, że teściowa postanowiła się wyprowadzić. Przeniosła się do wynajętego mieszkania, a nie do córki, żeby przypadkiem nie przeszkadzać Ewuni.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *