Były mąż nie chce uznać swojego ojcostwa

Po rozwodzie zostałam sama z małym dzieckiem, a mój były mąż wciąż próbuje zakwestionować swoje ojcostwo. Czuję się zdezorientowana i urażona taką niesprawiedliwością.

W szkole pilnie się uczyłam, potem ciężko pracowałam, rozwijałam karierę. Dużo osiągnąłem w swojej pracy, ale moje życie osobiste nie układało się najlepiej. Poprzednie związki jakoś się nie udały. A koło trzydziestki wymagania wobec partnerów wzrastają trzykrotnie w porównaniu do tych, jakie się ma w wieku osiemnastu lat.

Ale moi przyjaciele zapoznali mnie z Leszkiem, szczupłym szatynem o zielonych oczach, który uprawia sport, kocha zwierzęta i czyta książki. Długo się sobie nawzajem przyglądaliśmy – było wiele spotkań, wyjść do kina, restauracji, wyjazdów na wakacje. Wiele nas łączyło, mieliśmy podobne poglądy na najważniejsze życiowe sprawy. Nasza decyzja o małżeństwie była przemyślana, to nie była miłość od pierwszego wejrzenia.

Przez rok byliśmy szczęśliwym małżeństwem. A potem Leszek zaczął się mnie czepiać. Rzecz w tym, że on był menedżerem, a ja zajmowałam wyższe stanowisko i zarabiałam więcej. Nigdy nie miałam z tym problemu, a przed ślubem w ogóle nie omawialiśmy tej kwestii. Ale po jakimś czasie mój mąż zaczął coraz częściej podkreślać, że ​​jego pensja jest niższa. Powiedziałam, że jak pójdę na urlop wychowawczy, to on wtedy on będzie jedynym żywicielem rodziny i mój mąż się jakby uspokoił. Ale potem strasznie się pokłóciliśmy. Leszek spakował się i wyprowadził. Wkrótce złożył pozew o rozwód.

Tak się złożyło, że w firmie, która współpracuje z naszą, pracuje mój były chłopak. Zarząd powierzył nam duży wspólny projekt, dlatego musieliśmy się często spotykać. Nasze spotkania były czysto biznesowe, zresztą on ma nową dziewczynę, niedawno ogłosili swoje zaręczyny. Ale “życzliwi” donieśli mojemu mężowi, że widzieli mnie z moim byłym, poza tym sam słyszał, jak rozmawiamy przez telefon. Leszek był o mnie bardzo zazdrosny, ale przy tym mnie obraził mówiąc, że wybrałam sobie bogatszego mężczyznę.

Trzy miesiące temu urodziłam córkę, jest bardzo podobna do swojego ojca. Myślałam, że kiedy dziecko przyjdzie na świat, mój mąż zmieni swoje nastawienie. Ale Leszek nie chce utrzymywać z nami kontaktu, a kiedy dowiedział się, że podałam go jako ojca, był bardzo zły. Powiedział, że nie zamierza utrzymywać cudzego dziecka i wynajął prawników. Dobrych relacji z byłym mężem raczej nie uda mi się nawiązać, ale mam nadzieję, że sprawiedliwość jednak zwycięży. Jestem w stu procentach pewna, że ​​jest po mojej stronie.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *