Do niego podszedł staruszek i poprosił o podwiezienie. To była najważniejsza spotkanie w jego życiu

Michał szybkim krokiem zbliżał się do swojego samochodu. Musiał jak najszybciej dotrzeć na drugi koniec miasta. Ciężkie, szare chmury otoczyły niebo. Wydawało się, że ta ciężka masa powietrza zaraz spadnie na ziemię i schowa w sobie wszystko dookoła. On już prawie biegł, mając nadzieję, że zdąży przed rozpoczęciem gwałtownej zamieci. To znacznie utrudniłoby jego misję – dotarcie do miejsca w zaledwie pół godziny.

Prawie doszedł do auta, gdy nagle poczuł, że nie jest sam. Obejrzał się. Naprawdę, do niego zbliżył się mężczyzna.

– Powiedz mi, proszę, jak dojść do…

– Nie mam pojęcia – brutalnie przerwał Michał nieznajomemu. Miał nadzieję, że ten go zostawi, ale mężczyzna zablokował mu drogę.

– Poczekaj chwilę, przecież nawet nie wysłuchałeś, o co chciałem cię zapytać. Słyszałeś, że życie wraca jak bumerang? Przecież kiedyś i tobie przyda się czyjaś pomoc…

Michał już obejść niechcianego rozmówcę, ale ten złapał go za rękę.

– Tak więc, o co chodzi?

– Posłuchaj, pilnie muszę dostać się na ulicę N…, ale nie jestem stąd, więc nie mam pojęcia, jak to zrobić.

Zgodził się podwieźć nieznajomego. Dlaczegoś od razu przypomniały mu się słowa ojca, że zawsze trzeba pomagać innym.

– Bardzo wdzięczny, wydaje mi się, że wam naprawdę poszczęściło.

Na mężczyźnie był długi noszony płaszcz, ale najbardziej zapadły mu w pamięć jego oczy – dobre i smutne. Całą drogę każdy myślał o swoim, więc podróż była milcząca.

– To miejsce, do którego potrzebujesz, oto ono. Bardzo się spieszę, powodzenia tobie.

– Dziękuję, Michału.

Michał zastygł. Skąd mógł znać jego imię? Ale za chwilę spojrzał na stertę wizytówek, które leżały w jego samochodzie, i wszystko stało się jasne.

– Naprawdę się śpieszę, nie chcę spóźnić się na spotkanie – powtórzył mężczyzna z uśmiechem.

– Najważniejsze spotkanie w twoim życiu już się odbyło, – odpowiedział dziadek i zniknął za budynkiem.

Michał już uruchomił samochód, żeby jechać dalej, gdy nagle stał się świadkiem strasznego wypadku. Z za rogu budynku, na pełnej prędkości wylatuje samochód i uderza w ten, który jechał tuż przed nim. Usłyszano straszny dźwięk zderzenia, a na dziesiątki metrów dookoła rozsypały się drobne odłamki tego, co jeszcze przed chwilą było samochodem.

Michał zastygł. Gwałtownie odwrócił się, szukając swojego towarzysza, ale ten zniknął tak samo nagle, jak się pojawił. Uświadamiał sobie, że gdyby nie ten człowiek, to w wypadku znalazłby się on sam.

Cóż, wygląda na to, że to naprawdę było najważniejsze spotkanie w jego życiu.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *